14 берез. 2017 14:34

Останнє оновлення  
20 берез. 2023 13:31
Політика
0

155

0

Активісти вимагають скликати сесію Вінницької облради, щоб звільнити керівництво силових структур України: Авакова, Грицака, Малікова

Активісти вимагають скликати сесію Вінницької облради, щоб звільнити керівництво силових структур України: Авакова, Грицака, Малікова

Активісти вимагають скликати сесію Вінницької облради, щоб звільнити керівництво силових структур України

 


 14 березня у Вінниці біля стін облдержадміністрації та облради зібралось біля 50 активістів, серед яких більшість громадян відомі своєю опозиційною діяльністю. Вони зачитали вимогу – скликати позачергову сесію облради, на якій депутати повинні висунути вимоги, щодо звільнення керівників силових структур країни.

«Не пізніше 16 березня 2017 року скликати позачергову сесію Вінницької обласної ради і винести на розгляд сесії питання щодо підтримки вимог громадських активістів Вінницької області до керівництва країни», - зачитав активіст Вадим Шкільняк, який раніше був в партії «Самопоміч».

Інший активіст, Олег Долінський, – заступник голови Вінницької обласної організації партії «Укроп», зачитав перелік вимог на ім’я Президента, Прем’єра та Генпрокурора, щоб їх підтримала облрада на позачерговій сесії.

«Ми представники громади Вінницької області у зв’язку з подіями, що відбулися 13 березня 2017 року біля залізничної станції Кривий Торець на редуті імені добровольців 16-го батальйону, вимагаємо у визначений законом спосіб відреагувати на протиправні дії здійснені посадовими особами правоохоронних органів відносно учасників економічної блокади окупованих територій окремих регіонів Луганської та Донецької області.

Невідкладно винести на розгляд Верховної ради питання про звільнення Авакова з посади міністра МВС, Грицака з посади голови СБУ, звільнити з займаних посад керівника ГУНП у Донецькій області Амброськіна, керівника Антитерористичного центру Малікова.

Вимагаємо невідкладно вжити всіх необхідних заходів для звільнення полонених і винести на розгляд Верховної Ради закон про тимчасово окуповані території та прийняти його вцілому.

В разі невиконання вимог залишаємо за собою право діяти згідно чинного законодавства та Конституції України», - зачитав Олег Долінський.

Серед громадян, які прийшли сьогодні до облради, були опозиційні політичні діячі та активісти. Там був і Віктор Маліновський, кількаразовий кандидат в президенти Сергій Щетинін, депутат облради від «Укропу» Григорій Зозуля, активістка Таїса Гайда, «козак» Володимир Воловодюк, поновлений судом на посаді директор служби автодоріг у Вінницькій області Ігор Алєксєєв, керівник партії Саакашвілі "Рух нових сил" в області Леонід Марцинковський, Анатолій Банах…

Історія конфлікту

13 березня працівники Служби безпеки України затримали в зоні проведення антитерористичної операції 43 людини зі зброєю. Про це повідомили в штабі Антитерористичного центру при СБУ.

«Під час контрдиверсійних заходів в населених пунктах Торецькому, Щербинівка і Курдюмівка (район проведення АТО) працівники СБУ виявили групу осіб зі зброєю та іншими засобами ураження. Відмова здати зброю поліції стала підставою для затримання 43 осіб», - повідомили в штабі.

Також повідомляється, що у затриманих правоохоронці вилучили «багато зброї і значну кількість пляшок із запальною сумішшю».

В соцмережі на сторінці Штаб блокади торгівлі з окупантами опублікували відео, як спецпрпизначенці «розігнали» 16 редут.

Пізніше, 13 березня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що затриманих у понеділок, в зоні АТО в рамках контрдиверсійних заходів допитують у райвідділах поліції.

«Ви знаєте, що третій день іде досить серйозна операція в зоні АТО, різко збільшений режим, є відповідне рішення штабу АТО, це контрдиверсійна операція, адже у нас була інформація, що там серйозні проблеми з ДРГ», - сказав він.

За словами Авакова, ця операція безпосередньо не пов'язана з блокадою, а натомість пов'язана зі специфікою активності на фронті. Міністр пояснив, що Сили спецоперацій «відпрацьовували район в зоні АТО, де перебували блокадники», стався інцидент, в результаті якого було затримано 43 людини.

«Більш того, офіцер СБУ повідомив, що поводилися агресивно, відмовлялися виконувати вказівки Сил спецоперацій, після чого прибула поліція і протягом якогось часу ці люди були затримані», - додав міністр.

В мережі ютуб опубліковано відео, як один із затриманих – раніше судимий за ст. 186 ККУ житель Житомира розповідає, що за участь в блокаді йому обіцяли 400 грн. за день.

Вчора ввечері у Вінниці під управлінням СБУ палили шини. За інформацією народних депутатів, представників СБУ та Нацполіції, всіх затриманих відпустили вночі з 13 на 14 березня.

Вінниця.info

title

title