22 лют. 2023 16:09

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 12:59
Події
0

120

0

Активісти встановили дані російського командира літака, після розвідки якого, рф завдала ракетного удару по Вінниці

Активісти встановили дані російського командира літака, після розвідки якого, рф завдала ракетного удару по Вінниці

Ракети по Вінниці наводили з території Білорусі


За інформацією з відкритих джерел в інтернеті, розслідувачі проекту «OSINT Бджоли» ідентифікували командира літака далекого радіолокаційного виявлення та наведення А-50У, який РФ використала для наведення ракет по Вінниці 14 липня. Екіпажом керував майор Валерій Боровніков з міста Іваново (РФ). Розвідку проводили з території Білорусі, через кілька днів вдарили «калібрами» з акваторії Чорного моря.

«Встановлено, що Боровіков – командир екіпажу літака А-50У «Таганрог» (бортовий номер «41 червоний», реєстраційний номер RF-94268). Саме борт RF-94268 знаходився на білоруському аеродромі в Барановичах і активно працював із самого початку повномасштабного вторгнення рф в Україну до квітня.

Пізніше, 9 липня, цей борт повернувся в Білорусь. А вже 14 липня окупантами був здійснений ракетний удар по Вінниці, внаслідок якого загинули 27 осіб, в тому числі діти», – зазначено в інформації.

Боровіков Валерій Олександрович (Боровиков Валерий Александрович). Дата народження – 25.07.1970. Живе в місті Іваново. Має дружину і 17-річну доньку.

Довідка.

OSINT – скорочення від open source intelligence - розвідка за відкритими джерелами. У діяльності своєї спільноти OSINT бджоли намагаються встановлювати дані ключових військових злочинців – представників вищого командування, льотчиків та моряків (тих, хто завдає ракетних ударів). Також військовослужбовців, які причетні до конкретних злочинів проти мирного населення, пропагандистів і колаборантів. Зібрана «бджолами» інформація використовується правоохоронними органами. Розслідувачі розраховують, що після перемоги її буде залучено для пошуку та покарання винуватців у міжнародному суді.

Нагадаємо, 14 липня російські терористи вдарили по Вінниці ракетами «калібр». Їх ціллю став будинок побуту Ювілейний та Будинок офіцерів, де раніше проводились концерти. Внаслідок ракетного удару на місці відразу загинули 22 людини, троє з яких діти. Від важких травм і опіків пізніше у лікарнях померли ще семеро людей. Один з постраждалих хлопчиків досі проходить реабілітацію.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото – з телеграм-каналу «OSINT Бджоли»