27 груд. 2023 14:04

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:22
Суспільство
0

99

0

Алгоритм дій для родин, чиї рідні потрапили в російський полон, чи стали заручниками

Алгоритм дій для родин, чиї рідні потрапили в російський полон, чи стали заручниками

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець опублікував алгоритм дій


Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець опублікував алгоритм дій для родин, чиї рідні потрапили до російського полону чи стали заручниками.

«Війна диктує нам свої умови, тому наразі важливо, щоб кожен із нас міг оперувати інформацією та бути обізнаним», - зазначив він.

Дмитро Лубінець зазначає, що варто з’ясувати усі подробиці місцяперебування особи, інформацію про координати, де була помічена/зафіксована на фото- відеоматеріалах, коли останній раз була на зв'язку, в яку координату направлена і т.д.)

Родичам потрібно зібрати всі можливі факти і докази необхідні для розшуку людини (скріншоти повідомлень, аудіозаписи розмов, відео з камер спостереження, відео з ворожих ресурсів та надати ці відомості у відповідні органи).

  • Родині необхідно звернутися до Національного інформаційного бюро;
  • Звернутися до Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених при Службі безпеки України телефоном +38 (067) 650 83 32; +38 (098) 087 36 01 або листом на ел. адресу: [email protected];
  • Подати заяву до територіального підрозділу поліції про їхнє викрадення або потрапляння у полон (якщо такий факт встановлено);
  • Зафіксувати реєстраційний номер заяви, а також через 24 години забрати витяг із ЄРДС, де буде зазначено ПІБ слідчого.

Дана категорія справ, далі передається поліцією до СБУ для подальшого проведення досудового розслідування. Відповідно, рідним необхідно звернутися до СБУ, аби дізнатися ПІБ слідчого у справі для подальшої взаємодії з ним.

Розпочати вести «щоденник», у якому (бажано з першого дня) записувати всю важливу інформацію:

⁃ наявну інформацію про родича, який опинився у полоні;

⁃ записувати усі події та дії, що будуть відбуватися (ПІБ та телефони людей з якими спілкувалися чи будете спілкуватися, час та дату телефонних розмов, подання звернень, або заяв (дату та виконавців), короткий зміст відповідей на ваші звернення.

Також Дмитро Лубенець надав посилання на платформи для самостійного пошуку інформації:

https://telegra.ph/Telegram-05-25-12

https://telegra.ph/Official-05-25

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info