29 трав. 2018 17:45

Останнє оновлення  
13 берез. 2023 11:23
Суспільство
0

49

0

Автобан до моря. Новак перевірив, як на Вінниччині ремонтують дорогу, що входить до транспортного коридору Go Highway. Фото

Автобан до моря. Новак перевірив, як на Вінниччині ремонтують дорогу, що входить до транспортного коридору Go Highway. Фото

 Автобан до моря. Новак перевірив, як на Вінниччині ремонтують дорогу, що входить до транспортного коридору Go Highway


 У Вінницькій області триває ремонт автомобільної дороги М-12 «Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка», що входить про проекту Go Highway. Транспортний коридор поєднуватиме чорноморські порти Одеси та Миколаєва з польським містом Гданськ на Балтійському морі. На Вінниччині протяжність дороги складає 185 кілометрів. Щодня тут проїжджає від 10 до 13 тисяч автомобілів.

Сьогодні дорожнє полотно стелять від границі Вінницького району до кордону із Хмельницькою областю.

29 травня керівник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак особисто проінспектував виконання робіт. Посадовець наголосив, що цей автобан не буде платним, адже його не будують «з нуля». А також зазначив, що Служба автомобільних доріг Вінниччині у числі найкращих.

«В Україні всього 2-3 таких хороших Служби автомобільних доріг, як у вас. Вінниця є хорошим прикладом. Коридор Go Highway має поєднає порт Балтійського моря з портом Чорного моря. Це була моя пропозиція, Уряд підтримав. Цього року ми виділяємо рекордні кошти на цей коридор - 4 мільярди гривень. З них 1,2 мільярди на дорогу у Вінницькій області. Я думаю, що в наступному році вдасться ще більше. Рік за роком будемо все ремонтувати.

Всі договори, які підписуємо зараз з підрядними організаціями, що стосуються поточних середніх ремонтів, мають обов’язковий гарантійний термін: на середній ремонт – це 5 років, на капітальний ремонт – 10 років. Має бути жорсткий контроль якості», - сказав С.Новак.

Він також подякував голові Вінницької ОДА за плідну співпрацю, адже знедавна дороги місцевого значення ремонтуються саме за кошти обласного бюджету.

«Розділили кошти, дороги і відповідальність. Пан губернатор відповідає за дороги місцевого значення, я і начальник Служби автомобільних доріг в області відповідаємо за дороги державного значення. Тут є чудова, плідна співпраця між нами. Так повинно бути, це європейський стандарт», - додав посадовець.

У свою чергу керівник Служби автомобільних доріг Вінниччини Ігор Корольчук зауважив, що ремонт ділянки до Хмельччини планують завершити в жовтні.

«У 2017 році відремонтували дорожники 31 кілометр М-12 «Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка», витративши 441,6 мільйонів гривень. Цьогоріч заплановано оновити вдвічі більшу ділянку – на 53,4 кілометри обійдуться у 1,2 мільярда гривень. Більше сотні кілометрів ремонтуватимуть у 2019-2020 роках», - сказав головний дорожник області.

На об’єктах буде влаштовано вирівнюючі шари та верхній шар щебенево-мастичного асфальтобетону, який є більш стійким. На окремих ділянках – 18-сантиметровий шар регенерації, для підвищення несучої здатності полотна.

На ділянках, що проходять в районі населених пунктів, зроблять освітлення, замінять бордюри.

 

Як повідомляла раніше редакція Вінниця.info, в 2018 році в Вінницькій області триває ремонт автомобільної дороги М-12«Стрий – Тернопіль – Кіровоград – Знам’янка», що є частиною маршруту «Go Highway»: транспортного коридору між Гданськом і Одесою. Окремі ділянки дороги між Вінницею і Хмельницьким розширюють.

Нагадаємо, що в грудні Новаку представили план ремонту доріг Вінниччини: частина коридору GО Highway і траса М-21.

Вiнниця.info