20 листоп. 2022 15:17

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:40
Суспільство
0

147

0

«Бандерівське смузі» та калина з цукром: на Вінниччині волонтерки готують вітамінні суміші для захисників

«Бандерівське смузі» та калина з цукром: на Вінниччині волонтерки готують вітамінні суміші для захисників

Вітамінні суміші для бійців жінки передають волонтерами.


Жительки Хмільника, що на Вінниччині, готують вітамінні суміші для військових ЗСУ. Для бійців роблять «бандерівське» смузі – суміш з імбиру, меду та лимону, а також молотять калину із цукром.

Про це пише Суспільне Вінниця.

«Коли стало холодно, побачила, що люди починають хворіти. Тому азом із похресницею і трьома знайомими почали виготовляти вітамінну суміш. З інгредієнтами допомагають усі небайдужі. Пішла на місцевий базарчик до підприємців, вони поділилися медом, також долучилися люди й волонтери. 6 кілограмів лимону й кілограм імбиру дали діти, які придбали їх, продаючи літом вироби з бісеру. Дуже вдячні мамочкам, які приносять тару від дитячого харчування. У неї зручно пакувати невеликі порції», – розповідає Людмила Амосюк, яка зорганізувала виробництво вітамінних сумішей.

Виготовляють смузі, яке називають «бандерівським» близько місяця. Роблять його з меду, імбиру та лимону.

«На трилітрову банку меду йде три літри перемелених лимонів та кілограм імбиру. Кожен лимон миємо гарячою водою, розрізаємо та вручну вибираємо кісточки, щоб не було гіркості. Якось порахували в одному 48 кісточок було. Все перемішуємо й пропускаємо через м'ясорубку. Розкладаємо в сухі баночки. Хлопці оцінили, сказали, що дуже смачно. Просять робити ще, тим паче, що це ще й дуже корисно, укріплює імунітет», – говорить волонтерка.

Коли доспіла калина, жінки почали перетирати для захисників її із цукром.

«Збираємося, коли є інгредієнти та час. Робимо смузі у мене вдома на кухні. Загалом уже переробили 46 літрів меду, з якого вийшло близько 107 літрів смузі. Також переробили 160 літрів калинової суміші. Це близько 360 півлітрових баночок. Наразі у дома ще стоїть три відра калини та мішок цукру».

Вітамінні суміші для бійців жінки передають волонтерами.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото Суспільне Вінниця