27 жовт. 2022 14:09

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:53
Події
0

431

0

Батюшка з Вінниччини, якого затримали співробітники СБУ, – одногрупник Кирила, тримав зв’язок з російським фсб

Батюшка з Вінниччини, якого затримали співробітники СБУ, – одногрупник Кирила, тримав зв’язок з російським фсб

Нещодавно у Вінницькій області затримали одного «священнослужителя», який є одногрупником Гундяєва і постійно комунікував із фсб


Служба безпеки України 11 жовтня проводила обшуки в одного із священнослужителів на Вінниччині. Тоді у керуючого однієї з єпархій УПЦ (МП), серед іншого, вилучили друковані матеріали проросійського змісту та пропагандистську літературу.

В.о. голови СБУ Василь Малюк в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна» від 24 жовтня, повідомив що священик, якого затримали на Вінниччині, постійно комунікував із фсб, виявлено відповідну переписку в меседжерах.

«Нещодавно у Вінницькій області затримали одного «священнослужителя», який є одногрупником Гундяєва і постійно комунікував із фсб. Виявлено матеріали, які це підтверджують, в тому числі переписка в месенджерах.

Якщо ж взяти період з початку війни, то ми відкрили 23 кримінальних провадження по таким персонажам, вже є 33 підозрюваних – від класичних агентів збору глибинної інформації до банальних корегувальників вогню в рясах», - сказав В. Малюк.

Йдеться про митрополита Тульчинського і Брацлавського Іонафана, відомого своїми проросійськими поглядами.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото «Інтерфакс-Україна» та СБУ