16 берез. 2023 13:09

Останнє оновлення  
30 квіт. 2023 18:05
Події
0

209

0

Через війну в Україні пошкоджені чи зруйновані понад 2 тисячі закладів культури та релігії. Два з них – у Вінниці

Через війну в Україні пошкоджені чи зруйновані понад 2 тисячі закладів культури та релігії. Два з них – у Вінниці

За оцінкою експертів проекту KSE Institute «Росія заплатить» загальна сума збитків закладів сфер культури та релігії оцінюється у понад 1,5 мільярдів доларів


Станом на лютий 2023 року понад 2 тисячі закладів культури та релігії пошкоджені або знищені від початку вторгнення Росії в Україну. Серед них – Будинок офіцерів та Свято-Георгіївський храм, що у Вінниці.

Про це повідомляє KSE Institute.

За оцінкою експертів проекту KSE Institute «Росія заплатить» загальна сума збитків закладів сфер культури та релігії оцінюється у понад 1,5 мільярдів доларів.

Загальна кількість пошкоджених або зруйнованих обʼєктів цих сфер більше ніж 2148 об’єктів. Серед них 703 будинків/палаців культури, 348 релігійних споруд, 82 музеї та 22 театри.

У списку будинків культури та релігійних споруд, які постраждали внаслідок російської ракетної атаки, – два з Вінниці. Саме 14 липня 2022 року армія рф вчинила теракт, вдаривши «калібрами» по площі Перемоги. Руйнування отримав заклад культури – Будинок офіцерів, релігійна споруда – Свято-Георгіївський храм.

Будинок офіцерів

Свято-Георгіївський храм

Окрім цього пошкоджено будівлю з офісними приміщеннями «Ювілейний, а також розташовані неподалік житлові будинки. Але найжахливіше – «цілями» ворога стали мирні люди. Того дня росіяни відібрали життя 22 людини, троє з них – діти. За кілька днів жертв стало більше. Фоторепортаж наслідків ракетної атаки по Вінниці дивіться ТУТ.

Загалом, від початку повномасштабного вторгнення росії на територію України, найбільше культурних та релігійних обʼєктів постраждало у Харківській – 38,3%, Донецькій – 16,2% та Луганській областях – 7,5%.


Міжнародна організація захисту культурної спадщини UNESCO також провела попередню оцінку руйнувань спричинених в результаті війни. Станом на 8 березня 2023 року пошкоджено 246 об’єктів з 24 лютого 2022 року – 107 релігійних об’єктів, 20 музеїв, 88 будівель, що представляють історичний та/або художній інтерес, 19 пам’ятників, 12 бібліотек.

До річниці повномасштабного вторгнення росії на територію України, ми підготували хронологію подій: Лютий, який триває рік.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, інфографіка – KSE Institute, фото – редакції та зі сторінки Свято-Георгіївського храму