29 серп. 2017 15:38

Останнє оновлення  
20 берез. 2023 13:31
Місто
0

222

0

Чергова спроба будівництва нового кладовища у Вінниці закінчилася сутичками. Репортаж із Сабарова

Чергова спроба будівництва нового кладовища у Вінниці закінчилася сутичками. Репортаж із Сабарова

 Чергова спроба будівництва нового кладовища у Вінниці закінчилася сутичками. Репортаж із Сабарова


 29 серпня у Вінниці «Шляхбуд» в черговий раз спробував розпочати роботи з будівництва нового кладовища на Сабарові. Вранці на території майбутнього цвинтаря заїхала техніка, почали ставити металевий паркан. У цей час на полі зібралися кількасот людей: одні протестували проти будівництва, інші, навпаки, підтримували такі дії, адже в місті практично не залишилося місць для поховання.

Представники мікрорайону Сабарів почали валити огорожу. Виникла сутичка, внаслідок якої постраждали місцеві жителі, працівники поліції та журналіст.

«Близько 10 години до поліції почали надходити повідомлення про побиття жителів мікрорайону Сабарів, які протестують проти будівництва кладовища. Серед постраждалих журналіст місцевого видання.

Попередньо встановлено, що між протестуючими та забудовником виникла суперечка, яка згодом переросла у бійку.

Серед постраждалих місцеві жителі, працівники поліції та журналіст. На місце події працюють три слідчо-оперативних групи поліції, які документують події, опитують потерпілих та свідків», - коментують у відділі комунікації ГУ НП Вінниччини.

Близько 12 години на територію будівництва приїхали заступники міського голови Микола Форманюк та Володимир Тимощук. Обидва намагалися заспокоїти натовп, пропонувавши ініціативній групі зібратися для перемовин з мером. Безрезультатно…

«Є відповідне рішення ради. Відповідно до Закону «Про місцеве самоврядування» та Конституції, підлягає виконанню всіма, в тому числі мешканцями Сабарова. Рішення прийнято в межах чинного законодавства.

Міський голова уже півтора місяці чекає ініціативну групу. Ми готові до діалогу. З вашої сторони, крім силового варіанту, діалогу немає. Ви повинні прислухатися думки й інший громадян міста Вінниці. Не повинні ставити на коліна 150 чоловік всю Вінницю», - сказав Володимир Тимощук.

Люди продовжували називати дії міськради злочинними, аргументуючи це відсутністю будь-яких документів. Микола Форманюк зазначив, що вся документація готова і разом складає 12 томів, тому везти її на поле ніхто не буде. Активістам пропонували поїхати і подивитися її у виконкому. Проте серед півтисячного натовпу не знайшлося навіть п’яти чоловік, які погодилися зустрітися з мером і подивитися всі дозоли та висновки експертиз.

Коли посадовці намагалися підняти повалений паркан, виникла невеличка сутичка. Огорожа так і залишилася на землі…

За кілька хвилин з десяток протестувальників почали кидати паркан, той що досі встояв. Їх діям завадили правоохоронці, вишикувавшись «стіною». Активістам це не сподобалося. Найактивніші знову зчинили колотнечу у натовпі. Поліцейські затримали найагресивніших. У одного з них виявили газовий балончик. Чоловік пояснив, що постійно носить його для власної безпеки. Обох мітингувальників відпустили.

Група мешканців Сабарова і представники влади перейшли до техніки. Микола Форманюк в десятий раз запросив ініціативну групу, щоб люди могли ознайомитися з документами. Після численних відмовок, чому вона не може зібратися, кілька жінок викрикнули, що вони просто не хочуть кладовища на цьому і все. І справа не в документах.

Сабарівчани продовжують блокувати машини і трактори «Шляхбуду».

Нагадаємо, що Федерація профспілок закликала зняти «блокаду» з будівництва нового кладовища у Вінниці. У свою чергу Рада Церков засудила спекуляції навколо будівництва нового кладовища на Сабарові.

У Вінниці вже близько місяця тривають протестні акції щодо будівництва цвинтаря на Сабарові. Детальний план забудови території (у тому числі із 36 гектарами кладовища) затвердили на громадських слуханнях ще минулої весни.

Раніше Вінниця.info повідомляла, що у Вінниці практично не залишилося місць для поховання. Однак люди не перестають блокувати будівництво нового кладовища на Сабарові. Щоб не дати техніці працювати, на полі невідомі розкидали металеві «їжаки».

 

 

 

 

 

Вінниця.info, фото - Вероніка Малюта

title