15 лют. 2023 11:34

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:03
Суспільство
0

85

0

День Стрітення Господнього у Соборі. Вінничани моляться за мир і освячують свічки

День Стрітення Господнього у Соборі. Вінничани моляться за мир і освячують свічки

У храмах Вінниці освячують воду та свічки


Віряни 15 лютого відзначають день Стрітення Господнього. Сьогодні у храмах Вінниці освячують воду та свічки. Стрітення - одне з найдавніших свят у православ’ї. Саме цього дня, на 40 день після народження Ісуса, Діва Марія і Йосиф прийшли з немовлям в Єрусалимський храм, щоб принести Богу подячну жертву за первістка. Для обряду посвяти їх зустрів старець Симеон.

В цей день у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Вінниці разом із духовенством святкову літургію звершив митрополит Вінницький і Барський Симеон. Більше сотні вірян прийшли до храму аби помолитися за мир та здоров’я, відзначити велике свято і освятити Стрітенські свічки.

«В народі кажуть, що цього дня зима зустрічається із весною. І я прийшла щоб освятити Стрітенську свічку. Її ставлять в будинку і запалюють. Коли грім чи гроза, просять захисту. Сьогодні на святковій літургії я молюся за здоров’я та мир», - каже вінничанка Валентина.

«Свічка – це оберіг життя. Однак основне - це віра в Бога. Я регулярно відвідую храм. Молюся аби не було війни і ми перемогли цих ворогів» - додає прихожанин Андрій.

«Нині, під час війни, горя і страждань, такі благословенні миті є ще більш відчутними. Як говорять: «В темні часи по-особливому видно світлих людей». Такі люди освітлені божественною благодаттю, вони зустріли Бога у своєму серці і тепер «світять» у темряві, освічуючи шлях й іншим. Тож, відзначаючи свято Стрітення Господнього, відкрийте свої серця для справжньої світлої зустрічі з Богом!», - написав у вітальному слові митрополит Епіфаній.Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Більше фото