23 лют. 2023 17:13

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 12:58
Економіка
0

91

0

До річниці повномасштабної війни Нацбанк України випустив пам'ятну банкноту

До річниці повномасштабної війни Нацбанк України випустив пам'ятну банкноту

Нацбанк презентував пам’ятну банкноту «ПАМ’ЯТАЄМО! НЕ ПРОБАЧИМО!»


23 лютого в Україні презентували пам’ятну банкноту «Пам’ятаємо! Не пробачимо!» номіналом 20 гривень. Її присвятили роковинам початку повномасштабної війни в країні.

Про це повідомили на сайті Національного банку України.

«Ми не могли не відзначити цю дату, роковини повномасштабного вторгнення, цей драматичний, шокуючий та розстріляний рік нашого життя. Війну, яка триває для нас не рік і не десять, а сторіччя. Тому ми вирішили увічнити нашу спільну боротьбу на грошах. Сьогодні Національний банк презентує пам’ятну банкноту, яку ми створили як нагадування про війну за незалежність і суверенітет України. Ми назвали цю банкноту – «Пам’ятаємо! Не пробачимо!», – каже Голова Нацбанку України Андрій Пишний.


Банкнота містить додаткові сучасні оптично-змінні захисні елементи, зокрема:

  • полімерну стрічку шириною 12 мм з комбінованим оптично-змінним ефектом, який проявляється при зміні кута нахилу банкноти;
  • елемент, виконаний іридисцентною фарбою з перламутровим ефектом.

Про дизайн банкноти

Основним зображенням лицьового боку пам’ятної банкноти є постаті трьох українських військових, які встановлюють Державний Прапор України на тлі фрагментів карти України та прапорів країн, які підтримують Україну.

Угорі – такі тексти українською і англійською (між текстами – лавровий вінок):

«24 лютого 2022 року повномасштабним вторгненням російської армії розпочався новий етап збройної агресії проти України. Народна війна за незалежність і суверенітет України триває з 2014 року. Це також війна за цивілізаційний вибір: Україна відстоює свою приналежність до європейської цивілізації і водночас – ті засадничі цінності, права і свободи, що лежать в основі західного світу».

Під лавровим вінком розміщено напис: І на оновленій землі врага не буде… та полімерну стрічку, що містить: знак гривні, знак Національного банку України, шеврон Збройних Сил України, емблему Збройних Сил України та написи: Слава Україні! Героям Слава!.

Цифрове позначення номіналу – 20 (унизу ліворуч), вертикальний напис 20 гривень (праворуч від воїнів) та стилізований степ із квітами маку – пам’ять про полеглих захисників України.

Основне зображення зворотного боку пам’ятної банкноти – стилізована композиція, що уособлює фізичні страждання та духовні переживання українців в окупації – зв’язані руки за спиною, за якою вгадується постать зі слідом від кулі у вигляді маку (автор дизайну Сергій Мішакін), обабіч якої – стилізовані крила з полум’я свічок; угорі на тлі абрисів зруйнованих будівель – терновий вінок, символ мучеництва, праворуч від якого – захисний елемент, кольорова композиція, що поєднує зображення калини та протитанкового їжака.

Також на зворотному боці банкноти міститься напис: «Пам’ятаємо! Не пробачимо! Ніколи!» (під терновим вінком) та зображена своєрідна алюзія – стилізовані маки, що уособлюють криваві сліди від куль.

Створив дизайн цієї пам’ятної банкноти заслужений художник України Володимир Таран.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото та графіка – НБУ