26 квіт. 2017 14:32

Останнє оновлення  
13 берез. 2023 11:38
Суспільство
0

78

0

До Вінниці приїхала посол Франції. Ізабель Дюмон - француженка, яка розмовляє українською

До Вінниці приїхала посол Франції. Ізабель Дюмон - француженка, яка розмовляє українською

 Посол Франції Ізабель Дюмон побувала у Вінниці 


 26 квітня до Вінниці з візитом приїхала Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні Ізабель Дюмон. Спочатку пані посол зустрілась з представниками обласної влади, їй подарували букет квітів. Потім пані Дюмон з мером прийшла до міськради, де ознайомилась з роботою центру адміністративних послуг. Після мерії, візит до Вінниці посол завершила в Донецькому університеті імені Стуса, там домовились про співпрацю в сфері культури. Там студенти матимуть до цифрових технологій французькою мовою.

Голова Вінницької облдержадміністрації під час протокольної зустрічі розповів пані послу про область, хід децентралізації, економічну ситуацію в регіоні та про підприємства Вінниччини, які експортують свою продукцію до Франції.

«Ми очікували на Ваш візит. Для нас є дуже важливою допомога Франції в такий непростий час в українській історії.

Бізнес, який представляє Французьку Республіку досить активно працює на теренах Вінницької області, більше того, є великий потенціал до його розвитку.

Зараз в ЄС знакова подія для нас. Посли ЄС мають проголосувати за надання безвізового статусу для наших громадян. Моя особиста думка, це відкриє великі можливості для молодих людей, щоб опановувати нові технології, нові можливості. Це має важливе значення. Я поділяю думку одного з представників політичної еліти Великобританії, що надання безвізового режиму для України, дасть можливість відірватись нашій країні від впливу, який був останні роки та повернутись в коло народів Європи наступним поколінням українців», - сказав Валерій Коровій.

Ізабель Дюмон розпочала розмову ідеальною українською.

«Так, я француженка, але зараз я не буду розмовляти французькою. Я намагатимусь говорити українською», - сказала Ізабель Дюмон.

Згодом, поступово, посол перейшла на російську.

«Ви спочатку сказали, що очікували на наш візит. Якщо я не помиляюсь, дійсно попередній візит французького посла був 3-4 роки тому. Ви говорите що у вашого регіону є багатий потенціал, я впевнена, але думаю що французького не достатньо у вашому регіоні. Тому я хотіла б сама спершу побачити, а потім говорити про можливості. Я хочу щоб ми були присутні у вашому регіоні в культурному плані. Після обіду я буду підписувати договір з Донецьким університетом. Це буде конвенція в сфері культури, так називається система, яка дозволяє закладам мати доступ до цифрових носіїв французькою мовою - фільми, книги. Ми хочемо підтримувати французьку мову. В плані економіки, будемо обговорювати більш конкретно. Я готова приїхати з більшою делегацією, якщо є проекти, можливості інвестицій», - говорить Ізабель Дюмон.

Далі зустріч продовжили за зачиненими дверима.

Після облдержадміністрації, Ізабель Дюмон з мером Вінниці пішли до міської ради. В приміщенні мерії, послу провели екскурсію «прозорим офісом». Там посол зробила кілька фото на свій айфон. Потім Сергій Моргунов повів пані Дюмон відділ звернень, де громадян приймають заступники міського голови, та мер. Так як залишилось ще трохи часу до відвідин Донецького національного університету ім. Стуса, мер запросив посла до себе в кабінет.

в облдержадміністрації

коротка прогулянка містом

в міській раді

Вінниця.info