29 груд. 2023 09:59

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 12:58
Здоров‎’‎я
0

164

0

Доступ до медичної допомоги під час свят: поради від НСЗУ

Доступ до медичної допомоги під час свят: поради від НСЗУ

Національна служба здоров’я надала поради українцям, як перед новорічними святами подбати про доступ до медичної допомоги


Національна служба здоров’я надала поради українцям, як перед новорічними святами подбати про доступ до медичної допомоги.

Про це НСЗУ повідомила у своєму Телеграмі.

«Подбайте завчасно перед святами про доступ до медичної допомоги - адже вона може знадобитися раптово. Ось п’ять речей, які варто зробити перед святами пацієнту:

Уточніть графік роботи сімейного лікаря

Якщо у вас укладена декларація з сімейним лікарем – уточніть, як він працює під час свят. Можливо він планує відпустку.

Якщо у вас немає декларації з лікарем – пам’ятайте, ви можете звернутися до будь-якого лікаря первинки без укладеної декларації під час війни. Однак уточніть, де знаходиться найближча амбулаторія та графік прийому лікарів.

Домовтеся з лікарем про спосіб зв’язку

Часто лікарі дають свій номер телефону пацієнтам з якими уклали декларацію. Зокрема, щоб швидко виписати направлення чи рецепт за Програмою медичних гарантій.

Уточніть у лікаря, чи можете ви з ним зв'язатися у разі чого під час свят зручним способом: зателефонувавши, або написавши у месенджер.

Перевірте «Доступні ліки»

Якщо ви отримуєте препарати за програмою “Доступні ліки” – перевірте чи не закінчуються ліки. Якщо ви бачите, що їх не вистачить до кінця свят – краще завчасно звернутися до лікаря за новим рецептом та отримати препарати в аптеці.

Оновіть домашню аптечку

Кінець року – саме час перевірити ліки в домашній аптечці. Перевірте термін придатності ліків, які залишилися. Що має бути в базовій домашній аптечці, ми писали тут.

Дізнайтеся альтернативний номер виклику бригади екстреної медичної допомоги

На випадок, коли номер 103 перевантажений краще мати під рукою альтернативний номер екстреної допомоги у вашому населеному пункті або районі. Альтернативний номер телефону екстренки можна дізнатися в місцевих органах влади, зокрема на сайтах територіальних громад», - йдеться в повідомленні.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото ілюстративне