2 листоп. 2022 14:15

Останнє оновлення  
20 берез. 2023 13:22
Події
0

93

0

Ефективних систем для збиття іранських балістичних ракет немає, але протидіяти можна

Ефективних систем для збиття іранських балістичних ракет немає, але протидіяти можна

Найкращий спосіб – знищити їх там, звідки запускають


Росія майже вичерпала запас своїх балістичних ракет, які замовила в ірані. Речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат під час телемарафону «Єдині новини» 2 листопада повідомив, що у Збройних Сил України поки немає систем протиракетної оборони, що допомогли б ефективно протидіяти іранським балістичним ракетам, але протидіяти їм можна.

«Загроза є. Вона для нас не нова. З більшою загрозою ми зіштовхнулись в перші дні війни, коли балістичні ракети «Іскандер-М» атакували Україну разом з «Точками-У». Зараз в росії є дефіцит, вже крайня потреба, бо залізли в «н.з» запаси щодо «Іскандерів-М». Тому іран зголосився «допомогти» балістикою.

Проти балістичних ракет, на жаль, немає в нас ефективних засобів для знищення. Це балістика. Вона летить фактично з космосу. В тих ракет, що іран пропонує, бойова частина відділяється і летить на величезній швидкості вниз. Збивати їх фактично нереально, але протидіяти можна різними способами.

По-перше, коли тривога, треба йти в укриття однозначно.

По-друге, використовуючи дані розвідки якось реагувати на це і найкращий спосіб – знищити їх там, звідки запускають. А це дальність ракет 300 км і 700 км», - говорить Юрій Ігнат.

Також він додав, що заяви росії та ірану це одне, але події, які зараз відбуваються в ірані, можуть змінити ситуацію. Вчора іран фактично оголосив про початок війни проти сусідньої країни, тому буде видно, чи зможуть вони воювати і одночасно «допомогати» росії.

«Панічних настоїв щодо цих ракет однозначно не повинно бути. У росії просто закінчились свої балістичні ракети, за даними розвідки, залишилось близько 13% ракет «Іскандер». Ще варто подивитись, наскільки є ефективними іранські ракети, зроблені в умовах санкцій, яка їх якість і влучність», - зазначив Юрій Ігнат.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

title

title