11 серп. 2017 23:55

Останнє оновлення  
20 берез. 2023 13:31
Культура
0

54

0

Ексклюзивний показ: до Вінниці привезли новий український фільм «Червоний». Фото і відео

Ексклюзивний показ: до Вінниці привезли новий український фільм «Червоний». Фото і відео

 Ексклюзивний показ: до Вінниці привезли новий український фільм «Червоний». Фото і відео 


 11 серпня у Вінниці відбувся дoпрем’єрний пoкaз укрaїнськoгo фільму «Червoний». Презентували нову вітчизняну стрічку сценарист і автор однойменного роману Андрій Кокотюха, головний актор Микола Береза, режисер Заза Буадзе та оператор Олександр Земляний.

Пoдiї кaртини рoзгoртaються у 1947 рoцi. Вoїн УПA Дaнилo Червoний – пoтрaпляє у стaлiнський тaбiр, де йoму дoвoдиться прoйти крiзь пеклo тa нелюдськi кaтoрги, переслiдувaння кримiнaльних вaтaжкiв, пiдлiсть, зрaду тa вiдчaй. Пoпри це чoлoвiк знaхoдить у сoбi сили прoтистoяти репресiям нaчaльникa тaбoру тa рoбить спрoбу вирвaтися нa вoлю, пiднявши перше пoвстaння.

«Книга написана 5 років тому. До фільму увійшла лише його третя частина, перші 2 теж будуть екранізовані до кінця наступного року. У фіналі фільму вперше за багато десятків років українця не вб’ють. Він справді пройде пекельні муки, всі кола Дантового пекла, але не зламається. Він виживе, переможе. Один із перших слоганів фільму «Вижити, перемогти, жити».

Досить убивати українців і в житті, і в художній літературі, і в кіно», - говорить Андрій Кокотюха.

У фільмі знімаються актори з 7 областей країни. Відбирали їх на кастингу. Режисер Заза Бадзе називає склад команди своєю гордістю: «Окрім того, що надзвичайно талановиті, вони ще й мають атмосферність».

Микола Береза (директор Львівського академічного театру імені Леся Курбаса) грає воїна повстанської армії Данила Червоного. Щоб персонаж виглядав правдоподібно, акторові довелося скинути 15 кілограм.

«Мені сказали: «Знаєш, це концтабір, треба, щоб лице не було таким ситим, тобі доведеться схуднути». Ну і за місяць вийшло мінус 15 кілограм», - каже Береза.

Зйомки тривали три місяці на двох локаціях Кривого Рогу – побудованого табору і закинутих шахтах.

На допрем’єрний показ завітав і міський голова Вінниці Сергій Моргунов разом із своїми заступниками.

Стрічка «Червоний» вийде на великі екрани 24 серпня.

Вінниця.info 

title