5 січ. 2023 11:03

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:20
Суспільство
0

97

0

«Фома» з тероборони Вінниччини розповів про вихід з ворожого оточення

«Фома» з тероборони Вінниччини розповів про вихід з ворожого оточення

Бійці Тероборони Вінниччини захищають Україну разом з іншими військовими


Бійці Тероборони Вінниччини захищають Україну разом з іншими військовими. Під час відрядження на схід вінничани потрапили в оточення та під щільний артилерійський вогонь. Після п'яти днів боїв вирішили відійти на інші позиції. Щоб вирватися довелося подолати мінне поле.

Про це повідомляють у 120 бригаді територіальної оборони ЗСУ.

Тероборонівці з перших днів повномасштабного вторгнення робили захисні споруди та рили бліндажі. Далі місяці спільного навчання, злагодження і виїзд на схід України. Там зайняли позиції і виконували завдання зі стримування ворога. Потрапивши в оточення нападників, військовослужбовці п’ять з половиною днів тримали оборону.

«Нас накривала арта 24/7. Порадившись із командиром роти, вирішили виводити людей. Робили це вночі, коли затихали артобстріли», - розповідає військовослужбовець із позивним «Фома».

Бійцям потрібно було пройти 27 кілометрів. Майже півсотні захисників, розділилися на три групи. Змогли пройти 1800 метрів мінного поля без втрат особового складу. Аби дійти до командно-спостережного пункту батальйону, знадобилося близько п’яти годин. Це був великий ризик, однак інших варіантів у військовослужбовців не було, якби залишились до ранку, то наслідки могли б бути трагічними.

Обравши правильний маршрут та вивівши групу з оточення вдалося врятувати життя своє і побратимів. "Срібний хрест", який отримав від командувача Сил територіальної оборони ЗСУ, військовослужбовець "Фома" вважає відзнакою для всього свого підрозділу.

«Перемога – це коли ми виженемо повністю російську нечисть з нашої території. Сила українських воїнів у єдності духу. Нас ображати не можна, обов’язково дамо здачі» - каже «Фома».


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info