22 черв. 2017 17:58

Останнє оновлення  
13 берез. 2023 11:36
Суспільство
0

94

0

Гітара з гранатомета, вишивка на касках і петриківський розпис – до Вінниці привезли «Військово-польовий арт». Фоторепортаж

Гітара з гранатомета, вишивка на касках і петриківський розпис – до Вінниці привезли «Військово-польовий арт». Фоторепортаж

Гітара з гранатомета, вишивка на касках і петриківський розпис – до Вінниці привезли «Військово-польовий арт»


  22 червня у Вінниці в обласному краєзнавчому музеї відкрився культурно-мистецький проект «Військово-польовий АРТ». Він поєднує виставку, майстер-класи й арт-терапевтичні заходи для учасників бойових дій та членів їх сімей.

На виставці презентовані предмети із зони АТО, які перетворені на арт-об’єкти. Це незвичні малюнки та різьблення на ящиках з під патронів, розмальовані фляги, каски прикрашені бісером та вишивкою,  гобелени з гільзами, солом’яна іграшка з гранатометом, димові шашки з патріотичним орнаментом….

Ініціатор проекту Павло Ротар з кожної ротації привозив до Києва майбутні експонати, які потім перевтілюватися в умілих руках майстрів у справжні витвори мистецтва.

«Про цю виставку я почав задумуватися ще у 2014 році. І з Вінницею вона пов’язана, тим що перший майстер, якого я запросив була дівчина саме з цього міста. Я служив з нею. Всього над експонатаим працювали 120 митців, 6 - вінничан», - каже чоловік.

25 річна вінничанка Ірина Бабій розмальовує петриківським розписом речі з зони АТО, та придає їм іншого, позитивного сенсу.

«В зоні АТО я з самого початку. За освітою я біолог-ботанік. Зараз отримую другу освіту, профільну в Міністерстві внутрішніх справ. В мирний час любила розмальовувати петриківським розписом. Ідея розпису на предметах, які з зони АТО мене надихнула. Я малюю на ящиках, які або викидали, або будували різні споруди. Вибір був не великий. Розмальовую самою звичайною гуашшю, яку тільки могли знайти в найближчому магазині.

Ентузіазм, патріотизм і багато різних почуттів мене змушують бути там. Інакше я вже не можу.», - каже дівчина.

 

Відвідати унікальну виставку вінничани зможуть до 17 липня.

Демонструвався культурно-мистецький проект «Військово-польовий АРТ» вже у 19 містах. Наступним буде місто Умань.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Вiнниця.info, фото - Світлана Радостєва.