14 верес. 2010 07:55

Останнє оновлення  
9 берез. 2023 20:05
Економіка
0

20

0

Горілка подорожчає

Горілка подорожчає

Зросла вартість спирту, на черзі подорожчання склотари


Асоціація «Укргорілка», що об`єднує найбільших виробників лікеро-горілчаних виробів, прогнозує подальше подорожчання даної продукції.

Про це УНІАН повідомили у прес-службі асоціації.

За словами директора Асоціації «Укргорілка» Івана ЖОЛНЕРА, зростання цін для кінцевого споживача зумовлене збільшенням бази оподаткування і подорожчанням інших складових, необхідних для виробництва лікеро-горілчаних виробів. Зокрема, з 1 вересня підвищено ставку акцизного збору до 39,4 грн. за 1 л 100%-го етилового спирту, що збільшило податковий тиск на підприємства галузі.

«Концерн «Укрспирт» у черговий раз, користуючись монопольним становищем на ринку, підвищив вартість спирту майже на 30% – до 115 грн. за 1 декалітр. За розрахунками асоціації, об`єктивна ціна на спирт з урахуванням зміни ситуації на сировинних ринках не має перевищувати 99 грн. за 1 декалітр. Вартість пляшки також збільшується у ціні на 20%. Про це вже заявили скляні заводи…», – сказав І.ЖОЛНЕР.

В асоціації відзначають, що зараз лобіюється питання про введення нових захисних елементів і збільшення вартості акцизної марки у кілька разів. На думку фахівців «Укргорілки», це не вплине на боротьбу з тіньовим ринком, а лише призведе до чергового стрибка цін.

«При цьому прозорість реалізації марок і вигоди для бюджету також викликають питання. Гроші виробників, найімовірніше, осядуть на рахунках певних бізнес-структур», – йдеться у повідомленні асоціації.

Фахівці «Укргорілки» вже підготували листа на ім`я прем`єр-міністра України з проханням не допустити розвитку подібної ситуації.

Також повідомляється, що постійне зростання вартості лікеро-горілчаної продукції за зниження купівельної здатності населення загрожує вітчизняним виробникам втратою ринків збуту і активізацією імпорту.

Так, за 5 місяців поточного року імпорт горілки до України порівняно з аналогічним періодом 2009 року зріс майже у два рази – з 89,9 до 161,4 тис. дал. Водночас обсяги виробництва вітчизняної продукції продовжують знижуватися. Зокрема, у січні-липні п.р. підприємства лікеро-горілчаної галузі виробили 29,7 млн. дал продукції, зокрема горілки – 22,5 млн. дал, лікеро-горілчаних напоїв – 6,2 млн. дал. Порівняно з аналогічним періодом минулого року обсяги виробництва лікеро-горілчаної продукції скоротилися на 11,8%, зокрема горілки – на 10,7%.

 

УНІАН


0
0