23 берез. 2023 13:17

Останнє оновлення  
30 квіт. 2023 18:05
Суспільство
0

314

0

Гондолу «Джульєтту» у Вінниці спустили на воду та сезон не відкривають

Гондолу «Джульєтту» у Вінниці спустили на воду та сезон не відкривають

Єдина у Вінниці гондола після зимових «канікул» сьогодні стала на води річки Південний Буг.


Єдина у Вінниці гондола після зимових «канікул» сьогодні стала на води річки Південний Буг. Після ретельного огляду та косметичного ремонту водний транспорт знову готовий радувати містян та гостей обласного центру. Про те, сезон ще не відкритий – діє заборона.

Про це кореспонденту Вінниця.info розповів власник гондоли, гондольєр Віталій Гуменюк.

«Всю зиму гондола провела на причалі «Вінницької реберні». Зберігалася за всіма правилами до зберігання малих суден. Перед весною ми зробили їй косметичний ремонт. Я дуже вдячний нашому майстру Руслану, адже 2 роки тому він зробив капітальний ремонт судна. Тепер це якісне обслуговування дає нам змогу з мінімальними косметичними роботами спускати гондолу «Джульєтту» на воду», - розповів власник гондоли.

На жаль, на відкриття сезону, вінничанам ще доведеться зачекати. Правила користування водними об’єктами для плавання на малих суднах у Вінницькій області врегульовуються Правилами любительського і спортивного рибальства, що відтерміновує початок сезону, адже зараз триває нерест.

«Так, гондола уже на воді. Але через нерест риби ми не можемо розпочинати туристичний сезон у Вінниці. До прикладу, минулого року нерест офіційно закінчився 20 червня. От і рахуйте, квітень, травень, половина червня…поки карасі любляться - весь водний туризм чекає. І це не про гондолу, а про весь водний транспорт: сапи, катамарани, каяки. Це по суті, про весь спорт та туризм на воді! Адже норми, які регулюють туризм – є пережитком радянського союзу та не відповідають сучасній дійсності, - пояснює Віталій Гуменюк.

Ми в цьому році разом з Академією активного відпочинку, з клубом Всеукраїнської асоціації саперів та іншими учасниками малого судового руху написали колективного листа до обласної влади. Згідно зі змінами в законодавстві, кожна обласна адміністрація має сама регулювати питання користування водними об’єктами у себе, та зробити чіткі правила на місцях. Ми написали цього листа для того, щоб тим плавзасобам, які використовуються виключно для прогулянок, дозвілля та туризму, надали дозвіл на вихід у річку. Сьогодні такого дозволу не має. Ходити зараз на гондолі – протизаконно».

Віталій Гуменюк зауважив, маючі таку туристичну, рекреаційну та інфраструктурну перлину у місті як річка Південний Буг, вінничани можуть користування нею лише три місяці на рік.

Копію відкритого листа до обласної влади, яку надав редакції Вінниця.info Віталій Гуменюк, додаємо:


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото Віталія Головенька

Більше світлин у слайдері:

Більше фото