27 лют. 2020 09:01

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:43
Політика
0

80

0

Ірина Борзова: Долучайтесь до обговорень змін до Конституції в частині децентралізації

Ірина Борзова: Долучайтесь до обговорень змін до Конституції в частині децентралізації

Ірина Борзова - народна депутатка від партії «Слуга Народу» пропонує вінничанам долучатися до обговорення змін до Конституції в частині децентралізації


Ірина Борзова - народна депутатка від партії «Слуга Народу» пропонує вінничанам долучатися до обговорення змін до Конституції України в частині децентралізації. Пропозиції можна надіслати, заповнивши форму: https://cutt.ly/tr8fgbL

«Реформа децентралізації триває вже 6-й рік, ми маємо нарешті її завершити. І впевнені, що разом зможемо це зробити до місцевих виборів. Результат децентралізації – успішні громади, ефективне місцеве самоврядування, краще життя людей, якісні послуги на місцях», - зазначає І. Борзова.

Важливо! Законопроект, який був зареєстрований 13 грудня минулого року доопрацьований. Він містить наступні зміни:

 • Строк повноважень органів місцевого самоврядування - голови громади, депутатів ради громади, окружної, обласної ради, не скорочуватиметься і становитиме 5 років, а не 4.
 • Голова громади очолює виконавчий орган ради громади.
 • Позачергові вибори до органів місцевого самоврядування будуть призначатися не Верховною Радою, а органом, уповноваженим на організацію підготовки, проведення виборів - ЦВК.
 • Визначено структурну належність інституту префекта. Він належатиме до органів виконавчої влади.
 • Префект матиме право не зупиняти дію актів органів місцевого самоврядування, а призупиняти.
 • Виключено норму щодо щорічної ротації голів обласних рад.
 • Збережено особливий статус міста Києва, як столиці України та Севастополя.
 • Виключено положення, відповідно до якого громада є юридичною особою.

Попередній проект закону про внесення змін до Конституції був відкликаний з декількох причин:

 • обговорення йшло на основі проекту змін 5-річної давності, який на той час вважався компромісним. Але він не враховує нинішній суспільний запит, зокрема, на народовладдя;
 • була певна неузгодженість думок і поглядів на різні аспекти реформи. Приміром, з приводу контролю;
 • важливим виявився і філологічний аспект. Тому у нас будуть окремі дискусії про те як називати субрегіональні одиниці – «округами», чи «повітами». Чи як називати представників держави на цих територіях – «префектами», чи «урядниками».

З 27 лютого в регіонах проводитимуть кущові круглі столи для обговорення змін до Конституції у частині децентралізації. У Вінниці регіональне обговорення відбудеться 2 березня. Організовують обговорення обласні державні адміністрації. До участі запрошуватимуть представників органів місцевого самоврядування усіх рівнів та їхніх асоціацій.

Наприкінці буде сформовано узгоджений з усіма сторонами текст змін до Конституції.