21 берез. 2023 11:29

Останнє оновлення  
30 квіт. 2023 18:05
Суспільство
0

142

0

Історія багатодітної мами, яка рятуючись від російських окупантів, переїхала до Вінниці, та виховує «сонячного» хлопчика

Історія багатодітної мами, яка рятуючись від російських окупантів, переїхала до Вінниці, та виховує «сонячного» хлопчика

Розповідь Ірини Ханікової із Херсона про життя родини у Вінниці


Багатодітна родина з Херсона вже майже рік проживає у Вінниці. З окупованого рідного містечка виїхали у квітні. Артем – п’ята дитина цієї сім’ї. Хлопчик народився із Синдром Дауна, проте 47 хромосому у нього діагностували вже після пологів. 21 березня — міжнародний день «Сонячних людей» і Вінниця.info, поспілкувалась із мамою 10 річного хлопчика про їхню особисту історію та про пережиті дні в окупації.

«В мене п’ятеро дітей. Старшому сину 31 рік, три доньки: 30 років, 25 років, 11 років і синочку Артему - 10 років, який народився із Синдромом Дауна. До пологів, в мене не виникало сумнівів, що хлопчик здоровий. Про його особливість я дізналась в родовому залі. Коли я повернулась до палати, всі хто працював того дня, почали мене заспокоювати. Адже дитина народилась передчасно. Він був крихітний, дуже милий. В мене були змішані почуття, то сльози то знову посмішка і радість. Вдома здали повторно аналіз – і він показав, що в Артемчика 47 хромосом. Старші діти його прийняли його із любов’ю, дівчата дуже любили його бавити, для них він був як лялька, адже синочок був справді дуже спокійним», - говорить Ірина Ханікова.

Ірині лікарі давала невтішні прогнози, що хлопчик не зможе ходити. Батьки не опускали рук і постійно займалась розвитком синочка: водила хлопчика на масажі, проводили із ним фізкультхвилинки, навчали його сидіти. Серед іграшок для дрібної моторики рук, у Артема були горіхи, квасоля, кубики.

«Для нас дуже важливим стало фізичне виховання Артема. Він відвідував заняття із Карате. Тренер розробив адаптивне карате і набрав цілу групу таких «сонячних» дітей різного віку, з якими почав займатися. Син в свої 6 років отримав свій перший помаранчевий пояс і це була наша велика перемога. Зараз наш сенсей воює і захищає Україну, ми дуже за нього хвилюємось.

На цьому ми не зупинилися. Артем також займався плаванням, великим тенісом, футболом, степ-аеробікою, відвідував інклюзивну театральну студію – «Світло в тобі» і займався музикою. Ходив в садочок, в інклюзивну групу, потім в гімназію, теж в інклюзивний клас. День був буквально розписаний по хвилинах. Він все встигав і йому це все подобалось. Йому подобалось навчатися», - говорить Ірина.

В рідному місті жінці важко було знайти однодумців. Тому виникла ідея створити громадську організацію «Сонячні діти Херсонщини». Ірина допомагала таким же родинам, адаптуватись в суспільстві. Однак, раптово у їхні домівки прийшла війна – в одну мить, всі плани і мрії залишилися далеко позаду.

«Війна розпочалась для мене 24 лютого вранці. Для мене це був шок. Дійсно світ рухнув. В перший день ми переглядали новини, потім зібрали себе в руки і почали працювати і допомагати нашим пораненим. Я, як громадський діяч, не мала права сидіти вдома, була на мітингах, разом з усіма херсонцями і мені здавалося, що я виходжу за усіх, хто не може вийти, бо це дійсно було небезпечно. Виходжу і говорю цим рашистам: «ідіть від нас, ми нікого не чекали, ми дуже гарно жили, в нас дуже красиве місто, у нас дійсно було щасливе життя». Діти тим часом були вдома. Коли я побачила, що вони почали лякатись вибухів, лякатися «візитів» російських солдат, ми вирішили евакуюватися. Виїжджали нелегко. Це було в квітні місяці. Ми приїхали спершу в одеську область, а потім нас прихистила у Вінниці керівник ГО «Вінниця Даун Синдром», - ділиться своєю історією пані Ірина.

У Вінниці родина знову почала вести активне життя: Артем відвідує безліч гуртків, навчається і радує щодня свою велику родину, а ще мріє повернутися у рідне містечко, після нашої перемоги.Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото надані родиною Ханікових