28 серп. 2021 09:14

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 17:11
Культура
0

105

0

Із Вінниці до Швейцарії: фотохудожник Олег Кушнір презентував свої роботи у Цюріху

Із Вінниці до Швейцарії: фотохудожник Олег Кушнір презентував свої роботи у Цюріху

Фотовиставка відомого столичного фотографа Олега Кушніра, яку навесні цього року презентували у вінницькій галереї «ХХІ століття», підкорила Швейцарію


Фотовиставка відомого столичного фотографа Олега Кушніра, яку навесні цього року презентували у вінницькій галереї «ХХІ століття», підкорила Швейцарію. Її відкриття відбулося напередодні Дня незалежності України у виставкому центрі Цюріху «Art Cave». У експозиції під назвою «Лінійно тіньова абстракція» автор представив 25 фоторобіт у стилі арт-ню. Як каже фотохудожник, Вінниця стала першим містом, яке побачило його художні світлини з витонченими жіночими силуетами та граційністю. Тепер експозиція подорожує виставковими центрами Європи.

«Я щасливий, що вперше презентував свою фотовиставку саме у Вінниці. У вашому місті мешкає багато моїх друзів, і мені приємно, що вінничани стали першими, які високо оцінили мої роботи і висловили схвальні відгуки, – каже Олег Кушнір. – Зараз в Україні стиль арт-ню тільки виходить на пік своєї популярності, хоча в Європі він супер затребуваний бо дозволяє зафіксувати в кадрі красиве жіноче, чи чоловіче тіло і перетворити його на предмет захоплення. Тому експозиція «Лінійно тіньова абстракція», що експонується у Цюріху, досить добре була сприйнята жителями Цюріха».

У художньому стилі арт-ню Олег працює протягом останніх років, часто експериментує з абстракціями, грою світла й тіні, художніми прийомами, які дозволяють відтворити красу людського тіла в проекції. Як говорить він сам: на фотографіях немає нічого зайвого: тільки дівчина, світло і тінь. Саме така техніка дозволяє приховати відверті інтимні місця і допомагає моделям розкрити свої творчі здібності та подолати внутрішні комплекси.

«Чимало людей мають якісь внутрішні переконання і сильні комплекси, але водночас хочуть відкритися і бути стримано красивими. Тому мій підхід до фото – це свого роду психологічний прийом у напрямку підвищення самооцінки людей, які можуть виглядати витончено та граційно, – наголошує фотохудожник. – При чому, якщо дивитися на фото, то кожен зможе побачити там різне зображення: геометричні фігури, композицію, силует – це як живописна картина, що проявляється по-різному Саме тому представлені світлини, попри єдину тематику світло-тіньових абстракцій, переповідають особисті історії. Дивлячись на ту, чи іншу фотографію можна не лише насолоджуватися граційністю жіночого тіла, але й уявляти вигадані історії тієї чи іншої моделі, дізнаватися, що вона хотіла розповісти цих образом на фото».

Як повідомляло видання, фотохудожник Олег Кушнір – має солідне портфоліо. Він засновник фотопроєкту ОКcreative http://www.okcreativeproduction.com/. Популярність здобув завдяки репортажним фотографіям багатьох зірок шоу-бізнесу. Наразі працює у кількох напрямках одночасно, але перевагу соціальній фотозйомці і стилю арт-ню. Це новий сучасний вид художньої фотографії, який дає змогу героїні приміряти на себе оригінальну роль, подивитися, як вона виглядає з боку, або просто розслабитися і розкритися по-новому.