10 листоп. 2022 13:54

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:45
Економіка
0

327

0

«Харчова силіконова долина»: У Вінниці запустять інноваційний індустріальний парк

«Харчова силіконова долина»: У Вінниці запустять інноваційний індустріальний парк

У Вінниці планують створити «харчову силіконову долину». Максимум до 2026 року в обласному центрі збираються запустити інноваційний індустріальний парк. Початок для роботи вже покладено, сьогодні очільник міста Сергій Моргунов та директор ТОВ «Юпаркс» (U PARKS) Валерій Кирилко підписали меморандум.


У Вінниці планують створити «харчову силіконову долину». Максимум до 2026 року в обласному центрі збираються запустити інноваційний індустріальний парк. Початок для роботи вже покладено, сьогодні очільник міста Сергій Моргунов та директор ТОВ «Юпаркс» (U PARKS) Валерій Кирилко підписали меморандум.

Як розповів журналістам мер Вінниці Сергій Моргунов, навіть в умовах війни потрібно дивитися у майбутнє і планувати відродження економіки, як всієї України, так і регіону.

«Індустріальний парк тут - це створення такої умовної харчової силіконової долини, безпосередньо в центрі України, в аграрному регіоні, у Вінницькій області. Тут буде зосереджено виробництво продуктів харчування високої якості, екологічних та органічних, - каже Вінницький міський голова Сергій Моргунов. - З точки зору продуктової безпеки, не тільки для України, а й для всього світу, це достатньо амбітний і позитивний приклад. Бо це привід для підтримки та інвестування в український вітчизняний бізнес».

Керуючою компанією Вінницького індустріального парку, за результатами конкурсу, стало товариство з обмеженою відповідальністю «U PARKS», що спеціалізується, зокрема, на переробці сільськогосподарської продукції та виготовленні харчових продуктів. Компанія має досвід не тільки в розробці концепцій індустріальних парків, а і в управління розвитком промислових парків.

Втім, як каже директор ТОВ «Юпаркс» (U PARKS) Валерій Кирилко, не дивлячись на великий досвід створення індустріальних парків, саме Вінницький парк буде відрізнятися від інших.

«Ми вибрали Вінницю для розвитку нашого флагманського індустріального парку, з мережі індустріальних парків «Воля», який буде направлений на агрофудтек напрямок. На цій території ми плануємо зробити дуже потужний інноваційний центр нової їжі, і їжі, яка буде орієнтована перш за все, на експорт та на український ринок», – розповідає Валерій Кирилко.

За його словами, Вінниця для створення подібного проєкта, має привабливе територіальне розміщення та необхідний потенціал. Саме в цьому і закладений успіх цього проєкту, запевняє він.

«Це великий потенціал, з точки зору учбових закладів, це потужна промисловість, яка вже розвинута на цій території, це по суті центральна частина України, до якої сходиться дуже багато логістичних доріг і маршрутів, що дозволяє цим дуже гарно користуватися. Плюс до того, маємо дуже позитивний настрій від місцевої влади. Це дуже важливо для цього, - розповідає Валерій Кирилко. - Наша компанія планує розвити промисловий кластер переробки агропродукції і виробляння готової їжі і на прикладі світового досвіду, ми будемо тут їх впроваджувати і підбирати з цього принципу таких резидентів.

Загалом планується створити півтора десятка різноманітних підприємств харчової промисловості, побудувати декілька бізнес центрів. Також планується за новітнім умовам, створити бомбосховища та інше».

Загалом планується створити близько 2 тисяч робочих місць та додатково, непрямим способом, за п’ять років, створити близько 5 тисяч робочих місць зовні.

«По статистиці, одне робоче місце, яке створюється в середині індустріального парку, зовні створює ще від 2 до 5 робочих місць. Зазвичай це малий бізнес», - каже директор керуючої компанії.

«Загальний, орієнтовний бюджет проєкту – близько 3 мільярдів гривень, який буде комбіновано долучений до реалізації цього парку від фондів резидентів нашої компанії. І ми плануємо цей проєкт реалізувати протягом 3, максимум 5 років і запустити повністю об’єкт у 2025, максимум у 2026 році повністю», - повідомив він.

«Зараз така історія флагманських парків, що просто побудувати виробництво – замало. Зараз повинна бути ідея самого парка, ключова спеціалізація, і дуже важливо враховувати, що зараз конкурують більше не товари, а технології. І саме технологічна складова цього парку буде домінуючою», - пояснив Валерій Кирилко.

Крім того, як повідомив співзасновник «U PARKS» Борис Шестопалов, в центрі Вінницького індустріального парку буде – інноваціний бізнес-парк, у вигляді бізнес центрів гнучкого планування. Це спеціально обладнана територія з бізнес-кампусами, де команда управлінців парку реалізує стратегію зростання інноваційної активності в сфері агровиробництва та харчової промисловості. Аудиторія бізнес парку – підприємці, резиденти парку, кваліфіковані фахівці, інвестори, вчені та новатори.

«Зазвичай, що таке індустріальний парк? Це просто ангари та склади. В усьому світі все починається з офісної, сервісної будівлі. Там розміщені сервісні служби, банк, страхові компанії, зовнішні служби підприємств, тобто відділи продажу, маркетинг і таке інше. Тому перше що ми вже проєктуємо, це офісна будівля, на 6 тисяч квадратних метрів», - розповів Борис Шестопалов.

Крім того, в парку створять інноваційну кухню. На базі сучасної індустріальної кухні-лабораторії науковці, практиканти та підприємці, зможуть експериментувати над процесами приготування харчових продуктів, MRE і готових справ, а також створювати прототипи нових продуктів за допомогою технологічного обладнання. Також в центру буде створений простір для співдії і кооперації інноваторів і підприємців у форматі сучасного коворкінгу.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Більше фото