12 листоп. 2021 14:14

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 16:36
Місто
0

5179

0

Кінотеатр Коцюбинського в центрі Вінниці припиняє свою роботу, експоцентр теж закривають. Подробиці та фоторепортаж з Соборної 68

Кінотеатр Коцюбинського в центрі Вінниці припиняє свою роботу, експоцентр теж закривають. Подробиці та фоторепортаж з Соборної 68

Після 30 листопада відвідувачі більше не зможуть прийти на фільм до «Червоної» або «Зеленої зали»


Кінотеатр Коцюбинського, який розташований в історичній будівлі у центрі Вінниці, скоро припинить свою роботу. Після 30 листопада відвідувачі більше не зможуть прийти на фільм до «Червоної» або «Зеленої зали». Не буде і виставок Експоцентру на Соборній, 68. Строк оренди будівлі спливає, а міська рада має інші бачення на свою будівлю і вже оголосили тендер на ПКД з реконструкції, щоб створити там «Business hub».

«Спливає термін оренди. Відповідно, експоцентр і кінотеатр припиняють свою роботу. У Вінниці немає такого приміщення, аби було мінімум 800 кв.м. загальної площі. Якщо робити десь за містом – не варіант, це не підходить для виставкової діяльності. Я цю виставкову діяльність в експоцентрі у 1995 році у Вінниці почав, і ось 3 грудня я її закриваю. Перша виставка в експоцентрі була про комп’ютери, а остання виставка буде «Подільський ярмарок». Такого в Подільському регіоні більше не буде», – каже Вінниця.info керівник експоцентру Юрій Кулаков.

Кінотеатр ім. Коцюбинського припиняє свою роботу 30 листопада. Експоцентр - 3 грудня. В цей день проведуть останню виставку.

«Це вже буде не будівля кінотеатру імені Коцюбинського, а «Business hub». Це сумно. Бо які такі ще пам’ятки, окрім Вежі, входу в Центральний парк і кінотеатру – є у місті? Більше немає», – додає Юрій Кулаков.

Більше 30 працівників кінотеатру та експоцентру залишаються без роботи.

«Нам шкода і те, що ми залишаємося без роботи, а ще більше шкода самої будівлі. Наш кінотеатр, звісно, не такий сучасний на вигляд, як інші, але має теж дуже багато переваг. По-перше, він розташований у центрі Вінниці, а це означає, що туристи до нас часто приходять на фільм, тому що їх заманює атмосфера кіно у стінах історичної будівлі. По-друге, акустика. Я роблю хлопок в залі – і не чути навіть відлуння. По-третє, у нас в кожній залі по два аварійних виходи, а не так як в сучасних по одному. А ще нам лише минулого року в дві кінозали закупили нові проектори. Тепер вони будуть покриватися пилом на складі, або їх продадуть.

Шкода, що історична будівля тепер буде лише ззовні. А про те, що тут діяв кінотеатр, у який ходили ще німці, коли була окупація Вінниці, – будуть читати лише в книжках. Навіть дітям на екскурсію тепер не буде куди сходити і побачити цих дві зали на власні очі. А ми, працівники, залишаємося без роботи. Нам сказали йти ставати в Центр зайнятості. Але якщо ще молоді знайдуть собі роботу, то ті, хто пропрацював більше 20-ти років – куди їм діватися?», – розповідає кіномеханік кінотеатру ім. Коцюбинського.


В серпні цього року виконком Вінницької міськради прийняв рішення про безоплатну передачу з балансового обліку департаменту культури об’єктів, що розташовані по вулиці Соборна, 68 на балансовий облік МКП «Вінницький фонд муніципальних інвестицій». Йдеться про передачу будівлі кінотеатру, господарських приміщень, теплотраси і кінопроекторів.

29 жовтня Вінницький фонд Муніципальних інвестицій оголосив тендер на розробку ПКД для реконструкції будівлі, де кінотеатр. Вартість робіт оцінили в 510 тис грн.

В тендерній документації зазначено, що площа приміщень до реконструкції складає 2675,3 кв метрів. Проект мають розробити для розміщення в даній будівлі консультаційного центру для малого та середнього бізнесу Вінницької міської територіальної громади «Business hub».

Кінотеатр імені Коцюбинського сьогодні


Проектор в Зеленій залі


Експоцентр


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото Ірини Юшко