20 лют. 2017 14:05

Останнє оновлення  
13 берез. 2023 11:41
Суспільство
0

103

0

Командир батальйону патрульної поліції назвав Вінницю найбезпечнішим містом в Україні

Командир батальйону патрульної поліції назвав Вінницю найбезпечнішим містом в Україні

Командир батальйону патрульної поліції  назвав Вінницю найбезпечнішим містом в Україні


До річниці від старту патрульної поліції Вінниці, Вінниця.info продовжує знайомити своїх читачів з роботою  цієї структури.  Нині розмова  з  32-річним Дмитром Кисличенко. Він командир батальйону патрульної. На Поділля перебрався з Миргорода, звідки родом. Свіжим поглядом пояснює, чим відрізняється наше місто від решти по Україні. Та називає найнебезпечніші ділянки.  

Половини свого життя Дмитро присвятив правоохоронним органам. Має три вищих освіти у цій сфері, закінчив магістратуру та аспірантуру. Написав десяток наукових праць.

«З дитинства люблю форменний одяг та службу. Батько в міліції працював. Тому ким хочу бути, знав ще з малих років. Закінчив Одеський Державний університет внутрішніх справ, Академію Управління МВС у Києві.  2002-2004 роки служба у внутрішніх військах МВС. 2004-2005-ті міліціонер ППС  у Полтаві. 2005-2009-ті командир взводу Одеського університету МВС. 2009-2010-ті оперуповноважений карного розшуку у Полтаві та Миргороді. 2010-2015-ті старший інспектор громадської безпеки Подільського РУ ГУМВС  у Києві. Влітку 2014 їздив в АТО, служив між Волновахою та Маріуполем. З 2015-теперішній час в патрульній поліції. Сюди мене направили Запропонували посаду командира батальйону. Це було літо. Я був у відпустці, подзвонили, є посада у Вінниці. Я зібрав речі. Сів у поїзд та приїхав. Це відбулося зовсім миттєво», - розповідає Вінниця.info Дмитро.  

Кисличенко зауважує, Вінниця дуже відрізняється від інших міст по Україні.

«Перш за все - безпечністю. Область проблемна. А от місто, завдяки міській владі, по благоустрою зайняло перше місце по Україні. У Києві є проблема, стихійна торгівля. Там неможливо пройти. Бабусі на пішохідних переходах продають рибу, решту всіляких швидко порт харчів. А відтак там часті отруєння харчові. Тут такого немає взагалі. Є епізоди, але, це поодинокі випадки», - пояснює.

Працює Дмитро без вихідних.

«В інших містах діє по чотири батальйони, у Вінниці один. Тому з заступником міняємося між ранковими та вечірніми чергуваннями. Проблема Вінниці – рівень дорожньо-транспортних пригод. Що впливає? Хороші дороги. Перевищення швидкості. Вживання алкогольних напоїв. Але ми з цим воюємо активно. Що ми можемо робити, робимо. Водії не дотримуються правил переїзду на перехрестях, пішохідних переходах. Пішоходи також винуваті. На них складаємо протоколи. Штрафуємо. Часто на «Урожаї», там іноземці полюбляють перелазити через паркани», - продовжує.

Найбільш проблемним місцем у Вінниці називає Залізничний вокзал.

«Він є криміногенним,паркуються неправильно. Там поруч ринок, немає де стати. Найважчі дні на цій території, це п’ятниця та понеділок. Також багато безпритульних. Звернулася керівниця вокзалу, що ми без діємо. А що можемо зробити, якщо він нічого не порушує? У нього є паспорт, і він собі відпочиває. Лежить на землі. Каже, що так відпочиває. Якщо раніше були приймальники розподільники, то подібних доставляли туди. Санкцій за бродяжництво немає. Ще одна з вокзальних проблем – вживання алкоголю та  поява у нетверезому стані. Військовослужбовці їдуть. Доводиться знімати з потягів. А ще лідирують факти пов’язані наркотиками та розшук людей. Одне з глобальних -  паління. Тільки за тиждень склали 70 протоколів. Це за вживання та появу у нетверезому стані. З них близько 50-ти, це паління. Курити на вокзальному пероні взагалі заборонено. На привокзальній площі також», - розповідає.

Дмитро у Вінниці орендує житло.

«Нас ним не забезпечують. Маю зарплати 11 тисяч. З них близько половини йде на квартиру, - каже. -  Вважаю, що рядовий поліцейський  має отримувати 11-12 тисяч гривень. Плюс соціальний пакет. Забезпечення мінімальним житлом. Мають бути відомчі гуртожитки. У нас проблема, більшість людей з сільської місцевості. А їм немає де жити. Зарплата 8,5 тисяч гривень, він віддає за кімнату мінімум дві тисячі. Та незважаючи на всілякі деталі, кидати правоохоронні органи не збираюся. У них я 15 років. Зрозуміло, що я вже давно вирішив для себе бути у цій системі».

Вінниця.info