13 груд. 2022 13:43

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:29
Суспільство
0

227

0

Командир від Бога: історія про бойовий шлях і героїчну смерть вінницького нацгавардійця Андрія Сороки

Командир від Бога: історія про бойовий шлях і героїчну смерть вінницького нацгавардійця Андрія Сороки

Андрію назавжди 27 років


Андрій Сорока – командир мінометної батареї військової частини Національної гвардії у Вінниці. Хлопець служив у Нацгвардії з 2014 року й з того часу здобув репутацію професійного військового і талановитого командира, котрий власним прикладом вміє навчити і мотивувати своїх побратимів.На початку листопада, виконуючи бойове завдання у Донецькій області, Андрій Сорока загинув внаслідок артилерійського обстрілу окупантів.

Спогади про командира опублікували на сторінці Військова частина 3008 Національної гвардії України.

«Спочатку командир Сорока видався суворим. Але потім пояснив, мовляв, я вас боюся втратити, а тому хочу, щоб ви всього навчилися, все побачили: де «прильот», де «вильот». Тоді він нас приставив до мінометної батареї де ми отримали колосальний досвід. Командир дуже любив новітні технології. Він вважав, що одним автоматом йти на пролом не можна. Він розумів програмне забезпечення, швидко й чітко вибудовував координати, куди нам потрібно вдарити. Одна-дві міни – точне влучання», - діляться спогадами про командира його побратими.

Хлопці пригадують, що командир Сорока дуже уважно ставився до цифр, координат і карт, але найбільше сил він присвячував людям: «коли було скрутно, він вмів підбадьорити. Любив повторювати: «насипайте їм, хлопці, насипайте!».

«Це командир від Бога. Він підтримував будь-яку ініціативу. Дуже легко було знайти спільну мову. З перших слів ми зрозуміли один одного. Нам було надалі легко працювати. Ми спілкувались як рівні побратими. Постріли особисто здійснював командир і я був настільки здивований, що буквально з другого пострілу ціль була уражена», - згадує військовий.

Ще побратими згадують, що Андрій був дуже доброзичливою людиною і міг останнє віддати іншим.

«Велику частину нашого продовольства ми віддавали людям, котрі жили у районах бойових дій. Це були переважно старіші люди, котрі потребували допомоги. Командир вселяв у нас доброту і ми вчилися доброти від нього», - згадують побратими.

Виконуючи бойове завдання у Донецькій області, Андрій Сорока загинув внаслідок артилерійського обстрілу окупантів. Побратими вважають, що їх командир заслуговує найвищої нагороди, адже зробив дуже величезний вклад в російсько-українській війні.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото військової частини 3008 Національної гвардії України