27 груд. 2023 16:26

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 12:58
Суспільство
0

175

0

Конституційний суд вирішив, що УПЦ МП мають перейменуватись в Російську православну церкву

Конституційний суд вирішив, що УПЦ МП мають перейменуватись в Російську православну церкву

Церква має вказати у своїй назві приналежність до Росії


Конституційний Суд України 27 грудня, на пленарному засіданні визнав конституційним закон "Про свободу совісті та релігійні організації", який передбачає перейменування УПЦ МП. Відтепер, у своїй назві церква має вказати свою приналежність до Росії.

Про це йдеться у повідомленні на сайті КСУ.

Закон зобов’язав релігійні об’єднання відображати належність до релігійної організації (об’єднання) за межами України, до якої вона входить, шляхом обов’язкового відтворення у своїй назві повної статутної назви такої релігійної організації.

«Також цей закон установив обмеження в умовах війни доступу священнослужителів, релігійних проповідників, наставників релігійних організацій, керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України табо тимчасово окупувала частину території України у частини, з’єднання Збройних сил України та інших військових формувань України у місцях їхньої дислокації або інших військових формувань України у місцях їхньої дислокації або інших обмежень, передбачених законом», - повідомили в КСУ.

Повний текст рішення КСУ має оприлюднити у середу, 28 грудня.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info