19 жовт. 2022 16:23

Останнє оновлення  
20 берез. 2023 13:22
Культура
0

164

0

Коля Сєрга та композитор Саша Чемеров з «Культурним десантом» у Вінниці

Коля Сєрга та композитор Саша Чемеров з «Культурним десантом» у Вінниці

Представники «Культурного Десанту», а саме - музикант, поет, очільник десанту Коля Сєрга та артист, композитор, поет, саундпродюсер Саша Чемеров сьогодні у Вінниці презентували проєкт «Разом». Проєкт покликаний надати необхідну допомогу мешканцям деокупованих населених пунктів.


Представники «Культурного Десанту», а саме - музикант, поет, очільник десанту Коля Сєрга та артист, композитор, поет, саундпродюсер Саша Чемеров сьогодні у Вінниці презентували проєкт «Разом». Проєкт покликаний надати необхідну допомогу мешканцям деокупованих населених пунктів.

Про це повідомляє кореспондент Вінниця.info.

До проєкту «Разом» долучилися: Вінниця, Житомир, Івано-Франківськ, Рівне та Хмельницький. В рамках акції у цих містах відбуваються концерти, виставки, та збір речей.

Активісти зокрема збирають велосипеди, як один з найнеобхідніших видів транспорту для людей на деокупованих територіях. Адже там велосипед – це не дозвілля чи спорт, це можливість привезти питну воду для родини.

Також збирають мобільні телефони, теплі речі: ковдри, грілки, горілки туристичні. Крім того, чекають від людей на українські книги та журнали.

«Кожне місто – це окремий зв'язок. Наприклад, Житомир співпрацює з Куп’янськом, Вінниця з Балаклеєю, і як далі буде розвиватися проєкт ми ще не можемо сказати. Адже це ініціатива не про керівництво, а про люди для людей. Саме тому, як будуть вибудовуватися ці відносини, ми не знаємо. В будь-якому разі ми будемо це підтримувати. Наше завдання, щоб у кожного міста з’явився цей зв'язок. Щоб люди приносили необхідні речі і залишали свої контакти, для листування чи телефонної розмови. Щоб люди на тих територіях розуміли, що тут живуть українці, а не ті, про кого їм розповідала російська пропаганда», - повідомив Коля Сєрга.

«Культурний десант», це об’єднання митців, які перебувають на військовій службі та волонтерів. Завдяки творчості, представники «десанту» підтримують психологічний стан та високий бойовий дух українських воїнів, а також допомагають місцевому населенню.

За період роботи «Культурний десант» вже відвідав деокуповані міста Харківської області: Балаклію, Ізюм, Шевченкове та Куп‘янськ. Там, завдяки «десантникам», вдалося повернути українські назви. До прикладу в назву «Купянск» після вибиття російських окупантів, добавили апостроф. Тепер місто знову має назву «Куп'янськ».

«Мистецтво – є актом фіксації перемоги життя над смертю і руйнацією. Ми маємо повертати у міста, які були під тяжкою окупацією рашистів кольори життя», - розповідає Коля Сєрга. Тож разом із вуличними митцями з колективу LBWS стіни звільнених містечок тепер прикрашають патріотичні котики. Патріотичні графіті дали старт руху «стіни культури». Все для того, аби люди бачили не тільки розбиті і понівечені війною будинки, а й змогли відпочити душею, роздивляючись яскраві графіті.

Фото Телеграм Колі Сєргі

Фото Телеграм Колі Сєргі

Проводити мистецькі акції, розповідають музиканти, часто доводиться під звуки обстрілів.

«Кожен наш виїзд є обстріли. Бувають ситуації, коли ти маєш їхати вночі, з однієї точки в іншу, з вимкненими фарами. Світла немає ніде. Ти знаєш, що там перерито, міни, їжаки. Тому так, ми в принципі, працюємо в небезпеці майже кожен день», - розповів Саша Чемеров.

«В нас є різні напрямки. Те, про що розповів Саша, це музична частина. І так, ми їздимо в небезпечні місця. Там потрібно працювати з морально-психологічним станом, з бойовим духом, бо це підвищує і виживаємість, і боєздатність підрозділів, - пояснює Коля Сєрга. - Що стосується художників, то малювати вони мають в більш спокійних місцях.

Що стосується Херсону і під Херсоном, то туди ми приїжджаємо музичним складом. З Сашею, з Мойсеєм Бондаренко, з Сашею Єрмаком…Іра наш фотограф, яка постійно знаходиться з нами в самому пеклі, це один з найкрутіших фотографів-концептуалістів. Ось цією командою ми приїжджаємо в саме пекло, а що стосується художників, чи залучення вуличних музикантів, це вже для роботи в більшій безпеці».

Музиканти упевнені, люди з окупованих територій зараз дуже потребують, щоб кожен житель центру чи заходу України зміг поділитися з ними своїм теплом та підтримкою. Тому сподіваються, що проєкт «Разом» буде активно розвиватися та об’єднувати українців.

Сьогодні у Вінниці о 16:00 музиканти дають концерт біля центральної Ратуші.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

title