28 жовт. 2022 13:35

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:52
Суспільство
0

69

0

«Ледь на втрапила до остарбайтерів». Історія жительки Вінниччини, якій виповнилось 100 років

«Ледь на втрапила до остарбайтерів». Історія жительки Вінниччини, якій виповнилось 100 років

Днями свій сторічний ювілей відзначила жителька села Яришівка Ольга Розкошинська


Ольга Розкошинська з села Яришівка, що на Вінниччині, на своєму віку побачила дві війни. Жінці нещодавно виповнилось 100 років. Їй досі важко згадувати події Другої світової. Нині вона знову переживає за долю країни. Сьогодні, 28 жовтня, в день визволення України від фашистських загарбників донька Ольги Розкошинської розповіла Вінниця.info що довелося пережити довгожительці у ті часи та яким було її життя.

«Мама народилась в селі, 1922 року, 14 жовтня. В родині їх було троє дітей. Вона закінчила 7 класів. Пережила голодомор, Другу світову війну. Пригадує, ховалась від німців в клуні у сусідів. Багато, дівчат та хлопців теж переховувались, хто в сіні, хто в погребі. Але фашисти знаходили, нишпорили кругом. Так і маму мою знайшли. Забрали. Повели до інших полонених. Вона злякалась. Їй тоді було 17 років. Боялась, щоб не розстріляли. Батько, (мій уже дідусь) добре знав німецьку і пішов домовлятися аби її звільнили. Він довго щось розповідав, але врешті маму відпустили. Так вона не потрапила на примусові роботи до Німеччини. В 1947 році голод, розруха. Врятувала їх корова», - розповідає донька довгожителькиГалина Заремба.

Ольга Розкошинська все життя важко працювала в городній бригаді в теплицях, продавцем. Має 33 роки робочого стажу. Зараз, в свої 100 років вона теж не сидить без діла. Допомагає квасолю лущити, кукурудзу, горіхи.

«Жодних секретів довголіття в неї немає. Завжди їла жирну їжу. Любить картоплю із підливою. Підлива готувалась на салі, або на олії, додавалась мука і вода та підсмажена цибуля і цим всім поливалась картопля. Мама грала на гітарі. Любила співати. Зараз, коли чує новини про нинішню війну переживає і молиться, щоб настав мир», - додає Галина Заремба.

Ольга Розкошинська має одну дочку, двох онуків та двох правнуків. Свій сторічний ювілей відзначила у колі рідних. Також її привітали керівники громади. Вона єдина сторічна довгожителька у своєму селі.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info