23 листоп. 2022 12:16

Останнє оновлення  
20 берез. 2023 13:22
Культура
0

260

0

«Летів ворон. Пісні борні і волі»: У Вінниці провели мистецький захід фольклорного гурту «Мокоша»

«Летів ворон. Пісні борні і волі»: У Вінниці провели мистецький захід фольклорного гурту «Мокоша»

У Вінниці, 22 листопада відбувся мистецький захід фольклорного гурту «Мокоша», який має назву «Летів ворон. Пісні борні і волі». Учасники гурту заспівали традиційних пісень Вінниччини, пісні січових стрільців та воїнів УПА.


У Вінниці, 22 листопада відбувся мистецький захід фольклорного гурту «Мокоша», який має назву «Летів ворон. Пісні борні і волі». Учасники гурту заспівали традиційних пісень Вінниччини, пісні січових стрільців та воїнів УПА.

Про це повідомляє кореспондент Вінниця.info.

«Кожна пісня, яку ми сьогодні співаємо. Це чиєсь життя. Це не хтось складав поетичні рядки, це не вірші поета. Це в народній думці, в народній пам’яті, в народних вустах звучить чиясь доля. Хтось ось так прожив…», - розповіла на початку заходу керівниця гурту «Мокоша» Юлія Васюк.

Під час заходу звучали пісні записані у різні роки на Вінниччині. Їх історичну значущість важко переоцінити.

«Найновіша пісня, її записали у 2017 році. Найстаріша пісня, її запис було здійснено у 1921 році. Це пісенні релікти, які в живому виконанні ви можете почути тільки тут і зараз, - розповідає Юлія Васюк. - В чому ще унікальність цього проєкту? Цей проєкт ми проводимо один єдиний раз. Це наша фішка. Ми робимо такі проєкти вже втретє. І в такому форматі, ось такі пісні, звучать тільки тут, і тільки сьогодні. Тільки тут, в цій залі. Тому це унікальний продукт».

Всі пісні, які виконував гурт, наповнені болем української душі. Для гостей заходу звучали пісні з Гайсинського, Тростянецького, Мурованокуриловецького, Томашпільського Чечельницького, Немирівського, Калинівського районів Вінницької області.

Співали: Юлія Васюк, Софія Аль-Хадіді, Максим Дудніченко, Марина Махновецька, Олександр Верестун, Світлана Дука, Анастасія Приймачук, Діана Бондарець, Авак Бабаханян, Аліна Ференець, Яна Качуровська, Ельвіра Грушко, Евеліна Сентемон та Іванна Дернова.

«Ми навчилися виспівувати війну. Пісня, яку ви зараз почуєте, була записана там, де були бої, Томашпіль. Власне в таких піснях найяскравіше відображаються ті реалії, в яких ми сьогодні живем. Це такий місточок між тим що було і сьогоденням. Різниці не бачимо жодної», - каже Юлія Власюк.

«Завдяки нашим Збройним силам ми сьогодні маємо можливість з вами побачитися очі до очей, - каже керівниця гурту. - Ми дуже і дуже пишаємося, що наші хлопці сьогодні увесь світ підняли на ноги. Сьогодні бути українцем це означає бути мужнім, сміливим, бути вільним, бути незалежним, бути нескореним.

Мені дуже хочеться щоб ми не передавали далі нашим дітям у спадок такі пісні. Мені дуже хочеться, щоб ми передавали їм в спадок, пісні про нашу Перемогу. І ми залишали їм продовження. А не залишали нашим дітям і онукам той тягар, який ми сьогодні з вами несемо».

Звучали на заході й повстанські, похідні пісні, як символ незламності українського духу, символи боротьби і готовності до оборони.

«Не секрет, що наші хлопці це не просто вже Герої Марвел, як всі сьогодні жартують, це герої космічного, всесвітнього масштабу! І вони завжди такими були. І ті хлопці про яких співали 500 років тому, і 100 років тому, і 20 років тому, і ті хлопці, про яких ми співаємо сьогодні.

Нам дуже приємно і ми дуже пишаємося тим, що сьогодні нашу країну захищають і батьки моїх дітей. Ми тим дуже горді. Вони наші плечі, на яких тримається сьогодні наша країна.

Тато нашої Аліни, пан Олександр, він зараз знаходиться на білоруському кордоні, брат Віталій - служить в зенітному взводі, також на кордоні з Білоруссю.

Тато нашої Ельвіри зараз знаходиться на навчаннях, він уже також дуже давно не бачив сім’ю, не був вдома, та сподіваємося, що ця війна закінчиться швидше, ніж йому доведеться йти у гарячі точки.

А от тато нашої Марини, пан Сергій, зараз знаходиться під Бахмутом, він боронить нашу державу.

Тато нашої Діани, зараз у Лимані, під Донецьком, він також зараз знаходиться в такій нестабільній позиції.

Тато нашої Іванки, теж зараз служить у лавах ЗСУ та захищає наше небо над Вінницею. І саме його побратимам ми завдячуємо тим, що Вінниця одне з найбезпечніших міст країни.

Наші тати – це наша гордість. Я сама – донька військового і для мене дуже важливо знати, що наші тати, справжні чоловіки. І мені дуже хочеться, щоб ми дуже скоро їх обійняли, і нарешті змогли сказати, що ми живемо у вільній країні, у своїй країні, яку нам заповідали наші діти, яку заповідали нам наші батьки. Це наша земля. Вона просякнута кров’ю наших рідних і ми нікому її невіддамо, і ми будемо стояти за неї до останнього», - розповіла керівниця гурту «Мокоша».

По завершенню заходу, учасники гурту розповіли, що за два місяці власноруч виготовили понад 2 тисячі окопних свічок і передали на передову тим, хто їх дуже потребував. Також, учасники гурту зібрали черговий набір окопних свічок для побратимів і тата учасниці «Мокоші» Діани, та підготували для нього особливий подарунок – теплу українську хустину.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

title

Більше фото