17 листоп. 2016 12:29

Останнє оновлення  
13 берез. 2023 11:44
Місто
0

92

0

Літак, що здіймається в небо і залишає слід: архітектори показали проект постаменту для площі Могилка

Літак, що здіймається в небо і залишає слід: архітектори показали проект постаменту для площі Могилка

У Вінниці обрали проект постаменту під літак на площі Костянтина Могилка 


 У Вінниці попри мороз та сніг триває реконструкція площі імені Костянтина Могилка. Як відомо, там облаштують зони відпочинку пішохідні фонтани та встановлять новий постамент під літак, який зараз забрали для реконструкції на авіазавод.

3 листопада було оголошено архітектурний конкурс на кращу проектну пропозицію реконструкції постаменту пам’ятника льотчикам, які загинули при звільненні міста. Літак є пам’яткою історії місцевого значення, яка розташована на площі Костянтина Могилка.

Проектні пропозиції розглядала комісія, до складу якої увійшли архітектори, представники мерії та громадської організації. 

Як розповів головний архітектор Вінниці Олександр Рекута, за результатами конкурсу, переможцем визначено проект від архітектора Дениса Камінського під назвою «Слід». Архітектор запропонував сконструювати постамент таким чином, ніби літак здіймається в небо і залишає за собою слід.

Конструкція буде складатись з трьох металевих елементів, що символізують слід, по центру передбачено облаштування невисокого постаменту з мармуровим покриттям. На постаменті встановлять табличку з інформацією про пам’ятку історії.

Проектна пропозиція «Слід», яку реалізують на площі Костянтина Могилка

 

 

 

 

Реконструкція площі Костянтина Могилка 17 листопада 2016 року

 

Нaгaдaємо, 10 жовтня у Вінниці в рaмкaх реконструкції площі ім. Костянтинa Могилкa, з постaменту зняли літaк. Зaгaльнa вaртість робіт нa площі стaновитиме близько 7 мільйонів гривень.

По зaвершенню реконструкції, мaють з’явитися лaвочки, «пішохідний» фонтaн, нове освітлення, велодоріжки, зелені нaсaдження.

Як відомо, 29 квітня нa сесії Вінницької міської рaди депутaти проголосувaли зa присвоєння площі біля літaкa (нa проспекті Космонaвтів) імені Героя AТО, льотчикa Костянтинa Могилкa.

 

Вінниця.infо