10 серп. 2010 14:28

Останнє оновлення  
9 берез. 2023 20:04
Політика
0

19

0

Македонія тимчасово скасувала візи для українців

Македонія тимчасово скасувала візи для українців

з 5 серпня по 15 жовтня


Македонія призупиняє візовий режим для громадян України до 15-го жовтня.

Відповідне рішення македонського уряду набула чинності 5 серпня нинішнього року.

Про це вівторок повідомляє Департамент інформаційної політики Міністерства закордонних справ України.

Згідно з рішенням, громадяни України, які відвідуватимуть Македонію з короткостроковими візитами (до 90 днів) у період до 15-го жовтня 2010-го року, можуть в'їжджати на її територію при наявності дійсного паспорту для виїзду за кордон, страхового полісу та необхідної для перебування на території країни грошової суми або підтвердження про отримання фінансового забезпечення з інших джерел.

Згадане рішення македонської сторони не скасовує необхідності отримання відповідних дозволів та віз громадянами України, які планують перебувати в Республіці Македонія після 15-го жовтня або в'їжджати до Македонії з метою здійснення трудової діяльності.

Крім того, 27-го серпня 2010-го року набуває чинності угода між Кабінетом міністрів України та урядом Республіки Македонія про взаємні поїздки громадян.

Згідно з положеннями угоди, громадяни держави однієї сторони, що в'їжджають на територію держави іншої сторони з метою ділових контактів, здійснення обміну в науково-технічній, освітній, культурній та спортивній сферах або журналістської діяльності, короткострокового перебування з метою навчання та лікування, а також відвідання родичів або знайомих, в'їжджають, виїжджають і перебувають на території держави іншої сторони без візи до 90 днів протягом 180 днів.

Підставою для в'їзду громадян Республіки Македонія на територію України є оригінал запрошення, оформленого відповідно до чинного законодавства України. Підставою для в'їзду громадян України на територію Республіки Македонія є оригінал запрошення, завіреного відповідним державним органом Республіки Македонія.

Громадяни держави однієї сторони, які подорожують з метою туризму, в'їжджають, виїжджають і перебувають на території держави іншої сторони без візи на підставі оригіналу договору про надання туристичної послуги (ваучера) та підтвердження про прийом іноземного туриста від організації, яка здійснює туристичну діяльність на території держави іншої боку строком до 30 днів.

Одночасно, з огляду на вищезазначене рішення македонської сторони про тимчасове призупинення візового режиму для громадян України на період до 15-го жовтня поточного року, положення згаданої угоди фактично будуть застосовуватися македонської стороною до громадян України починаючи з 16-го жовтня.

 

Українська правда


0
0