31 серп. 2023 14:12

Останнє оновлення  
31 серп. 2023 15:50

2 хвилини читання

Суспільство
0

330

0

Машини, тепловізори, амуніція: як дитячий оркестр з Браїлова став підтримкою для українських воїнів

Машини, тепловізори, амуніція: як дитячий оркестр з Браїлова став підтримкою для українських воїнів

Музиканти зібрали понад 1 мільйон 300 тисяч гривень донатів для армійців


Зразковий дитячий духовий оркестр Браїлівського Будинку культури з Вінниччини – приклад жертовності, кропіткої праці та віри у майбутнє України. Виступаючи містами області майже з початку повномасштабного вторгнення, діти збирають гроші, щоб допомогти нашим захисникам.

За період активної концертної діяльності на зібрані донати оркестру вдалося придбати 10 автомобілів для українських армійців, незліченну кількість амуніції та інших необхідних речей для оборонців. Робота ця не зупиняється ні в холод, ні в спеку. Адже допомагати армії, яка за нелюдських умов тримає країну і небо над Україною – велика та відповідальна справа.

Керівник оркестру Віталій Тодосюк в коментарях кореспонденту Вінниця.info наголошує на необхідності продовжувати допомагати військовим.

«За весь період зібрали понад 1 мільйон 300 тисяч гривень. Ця цифра була буквально дві неділі назад, більш точно не скажу, не рахували ще. Недавно ми давали 5 тисяч одним, щоб вони купили амуніцію, далі 10 тисяч давали на автомобіль, 11 тисяч 800 гривень купили генератор та вислали. Далі необхідні речі купували… носки, для поранених тапочки купляли у госпіталь. Тобто процес не зупиняється, постійно продовжуємо допомагати захисникам. Звісно ж, що плануємо продовжувати нашу концертну діяльність та збирати донати. Як Бог дасть», - говорить Віталій Тодосюк.


Пан Віталій з оркестром працює з 2011 року. За цей час оркестр неодноразову підтвердив звання зразкового, а його вихованці постійні учасники різноманітних міських та обласних фестивалів.

«Тричі ставали зразковим. Це те саме, що й народний. Дорослому оркестру дають звання народний, а в нас дитячий оркестр, тому присвоюють звання зразкового. Адже одні діти зайшли в оркестр, два-три роки пограли і все, школу закінчили і пішли далі вчитись, тому я набираю вже інших учасників. Склад змінюється щороку. Зараз в нас 18 людей», - пояснює керівник оркестру.

Гастролює оркестр містами та містечками Вінницької області з перевіреною програмою, та між тим, встигають поповнювати репертуар й новинками.

«Ми обкатуємо стару програму та регулярно оновлюємо наш репертуар українськими патріотичними піснями. Зараз ми вже вивчили попурі на тему нових українських пісень. Вивчили «Черемшину», вивчили «Червону руту», вивчили пісню мого брата, він також учасник оркестру – Леонід, він написав пісню-марш «Вперед у бій, до Перемоги». Така патріотична пісня вийшла. В нашому репертуарі кацапських пісень немає», - підкреслив керівник оркестру.

Приділяє увагу Віталій Тодосюк не тільки військовим, а й моральному духу своїх вихованців. Постійні репетиції, виступи, поїздки це – перевірка на міцність характеру для кожного юного оркестранта.

«Дітей ґартуємо, що потрібно продовжувати допомагати. Все іде через мій тиск та прохання. Той не може, той не хоче, той хоче ще кудись, але всіх мотивую, всіх підбадьорюю, всіх прошу і дітей, і їх батьків. Бо треба продовжувати допомагати. Ми повинні бути сильними», - каже керівник оркестру.

Віталій Тодосюк пояснює, допомогти кожному не можуть, втім – намагаються.

«Знаєте, є заявка від військових, купіть нам «то», вони вже бігають і дзвонять до мене як до магазину. Звісно, що ми не можемо допомогти всім, хто потребує, але стараємося нашим односельчанам хоча б частково, але допомогти, або придбати щось, або грошима допомогти. Ми на фронт відправили вже 10 машин, тепловізори, на дрони гроші давали, генератори купували, зарядну батарею для Старлінк та багато іншого. Тобто, хоча б по трошки але стараємося. Грошима, купити, вислати та все ж допомогти. Тому що ця чума рашистська, бачите… вона мабуть надовго. Тому треба допомагати нашим захисникам», - підкреслив він.
Вінниця.info


*Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО «Інститут масової інформації» в рамках проєкту міжнародної організації InternewsNetwork