14 верес. 2022 18:10

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 14:11
Місто
0

72

0

Мери міст Вінниця і Вентспілс підписали угоду про співдружність

Мери міст Вінниця і Вентспілс підписали угоду про співдружність

Мер Вінниці Сергій Моргунов і мер латвійського Вентспілсу Яніс Вітоліньш підписали угоду про співдружність.


Мер Вінниці Сергій Моргунов і мер латвійського Вентспілсу Яніс Вітоліньш підписали угоду про співдружність.

Про це вінницький міський голова повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Ми завжди прагнули залучати кращі європейські практики, і це стає особливо актуальним для повоєнного відновлення нашої країни. Вентспілс вважається одним з найбільш інноваційних міст Латвії. І я упевнений, що наші громади знайдуть точки дотику.

Сьогодні під час онлайн-зустрічі з очільником Вентспілса Янісом Вітоліньшем обговорили можливі напрями партнерства.

Вентспілс - порт, розташований на березі Балтійського моря. Це невелике місто. Проте активно розвивається в економічному плані, має насичене культурне життя. Сюди їдуть туристи - не тільки з сусідніх країн, а й зі Скандинавії. У місті створили перший в Латвії інтерактивний Центр науки та інновацій, діє власний університет, розгалужена мережа спортивної інфраструктури.

Окрім співпраці в освітньо-культурній площині, ми бачимо перспективи спільних проєктів у сфері ІТ, екології, цивільного захисту, відновлювальної енергетики. Вентспілс швидкими темпами рухається вперед у плані просторового розвитку та створення комфортних умов для життя. Ми теж займались цими питаннями у мирний час. Тож нам є чого повчитися один в одного.

Відзначу, що, за словами мера Вентспілса, 85% коштів, які вкладаються у місто, - це європейські гранти. Тож наші нові партнери зможуть поділитися інструментами їх залучення.

Для нас також важливий досвід балтійських країн, які стали членами ЄС після розвалу радянської імперії. Вони пройшли ті євроінтеграційні процеси, які попереду в України. Латвія завжди підтримувала нас на цьому шляху, і з 2014 року допомагала у боротьбі з росією.

Приємно було почути вдячні слова на адресу українців від Яніса Вітоліньша. Латвійці розуміють, що Україна бореться не лише за себе, а і за Європу, наголосив він», - повідомив Сергій Моргунов.

З лютого Вентспілс прихистив близько 600 українців, серед них є і вінничани. Цікаво, що саме у родини з Вінниці тут народилось немовля.

«Співробітництво між муніципалітетами завжди іде на користь обом громадам. Сподіваюсь після нашої Перемоги, в яку латвійці вірять так само, як і українці, разом з Вентспілсом ми реалізуємо не один проєкт», - заявив мер.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info