9 листоп. 2022 17:23

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:46
Суспільство
0

75

0

Мільйонні збитки, підтримка та віра в Перемогу: Історії підприємців, які після терористичної атаки на Вінницю, відновили роботу

Мільйонні збитки, підтримка та віра в Перемогу: Історії підприємців, які після терористичної атаки на Вінницю, відновили роботу

У Вінниці 7 підприємців, чий бізнес постраждав через російський ракетний удар по Вінниці 14 липня, отримали по 60 тисяч гривень фінансової допомоги від Фонду громади «Подільська громада». Серед них передусім ті власники і власниці бізнесу, котрі працювали в Будинку побуту «Ювілейний», що зазнав значних пошкоджень.


У Вінниці 7 підприємців, чий бізнес постраждав через російський ракетний удар по Вінниці 14 липня, отримали по 60 тисяч гривень фінансової допомоги від Фонду громади «Подільська громада». Серед них передусім ті власники і власниці бізнесу, котрі працювали в Будинку побуту «Ювілейний», що зазнав значних пошкоджень.

«Ми були на місці події через годину після теракту. Ракетний удар від російських окупантів забрав життя мирних людей, понищив будинки, автомобілі, залишив без обладнання, технічного забезпечення до пів сотні підприємців/иць, котрі працювали в Будинку побуту «Ювілейний». І ми розуміли, що маємо їх підсилити, – каже керівниця фонду Олена Данілова. – Так народився проєкт «Працюємо далі», що покликаний підтримати людей, які практично втратили свій бізнес, але зберегли силу і знайшли сміливість працювати далі. Так, 60 тисяч гривень – це невеликі кошти, але водночас гарна мотивація для того, щоб стати на ноги, почати працювати, заробляти і розвивати наше рідне місто».

Підприємці зазначають, така допомога від Фонду, змусила не опустити руки і продовжити працювати, адже терористичний акт завдав колосальних збитків бізнесу.


Вінниця.info зібрала три історії підприємців, які завдяки підтримці «Подільської громади», отримали другий шанс на відновлення і продовження роботи.

Нове життя для магазину взуття

«Ми недалечко орендували приміщення. Купили стелажі в тому ж стилі, який в нас був, все це ми замовляли. Отримана сума погасила трішки менше половини збитків, але все одно ми дуже вдячні!, - каже підприємниця Надія, що займається реалізацією взуття. - Тому що в такий скрутний момент, це було дуже важко. Це було як ковток повітря. Це нас, знаєте, навпаки стимулювало, що потрібно працювати, потрібно відроджувати бізнес. Раз допомагають, значить потрібно працювати.

Сьогодні ми намагаємося підтримувати нашого виробника, купуємо Харків, Дніпро... Це, знаєте, як ланцюжок, ми їм допомагаємо, наші покупці нам, і в кінцевому результаті - всі податки залишаються в Україні».

Представниця магазину Анна розповідає, 60 тисяч гривень від Фонду покрило приблизно третину витрат.

«За 60 тисяч які, нам надав фонд «Подільська громада», ми закупили ДСП, вітрину. Це десь покрило третину наших витрат. Приємно, коли тобі допомагають. Приємно, що після цієї тероистичної атаки згадали і про бізнес. Ми відкрились десь місяць тому.

В цій ситуації, ми сплатили грошима. Нам повезло, що з нашої команди ніхто не постраждав. Це краще ніж…

Тепер ми змінили локацію. І було дивно та цікаво спостерігати, що буквально перші два тижні, кожен покупець, який заходив до нас, казав: «А, це ви, це ви там були! Кожен запитував те саме. А як ви це пережили? Нам дуже приємно, що люди знають, приходять, вони згадують наших працівників.

Тому краще почати все наново. На новому місті. Вдихнути життя в цей магазин, який ми орендуємо», - розповіла представниця магазину взуття Анна.

«Фото на пам'ять»

Фотоцентр «Імідж» також повернувся до роботи завдяки підтримці Фонду. Ракетний обстріл наніс суттєвих збитків фотобізнесу, але підприємці кажуть, вдалося зберегти найцінніше – колектив.

«Ми закупили, як ТОВ «Імідж сервіс», два апарата ксерокса, тому що в нас після вибуху, після терористичного акту, було дуже багато обладнання пошкоджено, - розповідає директор ТОВ «Імідж сервіс» Павло Фрумкін. - Насамперед дуже дякуємо фонду «Подільська громада», тому що будемо казати прямо, підтримка йде тільки від них. При тому, що вони самі були ініціаторами. Це дуже приємно. Правда.

Цей магазин, лише частинка того, що в нас є. В нас постраждав другий поверх, було дуже багато приміщень наших… До прикладу сьомий поверх – його взагалі не має більше. Перший поверх, підвальне приміщення, все також постраждало…

Звісно, ми як можемо і де можемо наводимо порядок. Деякі вікна в окремих приміщеннях вже засклили, але роботи дуже багато.

Наразі ми запустили магазини і деякі виробничі приміщення. А деякі невиробничі, це бухгалтерія, склад, нам довелося винаймати інші місця для їх розташування. Тож можете собі уявити, що раніше воно було наше, а зараз ми вимушені десь переселятися і орендувати.

Робочі місця майже на 100% зберегли. Але труднощі дужевеликі».

«Це був робочий день. Всі працівники були на місцях, коли був прильот. І деякі постраждали від осколків. Але дякувати Богу, всі живі. І дякуємо, що можемо працювати далі».

«Збитків на 7 мільйонів, та головне – ми живі»

«О, це одна, як раз 60 тисяч. Тільки ця одна з усіх шести», - показує звукову колонку колега Інни Негур, які займаються технічним забезпеченням святкових заходів та концертів.

Все їх обладнання згоріло під час російської терористичної атаки 14 липня.

За фінансової підтримки фонду «Подільська громада» команда Інни купила потужну колонку, на інші п’ять для повноцінного комплекту, збирали гроші всім миром, щоб відновити свою роботу.

«Це одна з шести колонок коштує 60 тисяч. Це такий лінійний масив. Його вмикають на площадці, на вулиці. Але бачите, дякуємо всім… ми не очікували, що всі так відгукнуться, і необхідні кошти для придбання обладнання для відновлення роботи зібрали дуже швидко.

«Нещодавно гурт «Пан Карпо» повернувся з благодійного туру, - розповідає Інна. - Ми їздили для збору коштів на ЗСУ по Польщі. І цей комплект апаратури відпрацював по містах Кельце, Вроцлав…

В рамках проекту ми планували купити комплект апаратури, щоб мінімально забезпечити якісь свої потреби в концертах. Цей комплект куплено за рахунок 60 тисяч від Подільської громади, решту – наші друзі, меценати, знайомі нам також скидалися, і сам виробник нам зробив дуже велику знижку, тому завдяки всім цим людям і організаціям, ми маємо хоча б цей комплект. В нього входить 6 активних колонок. Вони само забезпечуються, ніяких підсилювачів не потрібно. Тож можемо працювати».

«Завдяки цим колонкам під час благодійного туру по Польщі заробили на два джипи для ЗСУ та фуру гуманітарки»

Загальний збиток від обстрілу – 7 мільйонів гривень. Та, підприємці кажуть, головне, що зберегли життя.

«Ми робили заходи в місті. Ми все це робили. І нічого не лишилося…, - розповідає Інна. -

Цей комплект – це все, що в нас є. А з Будинку офіцерів лишилися: пусті коробки, старі прибори, які треба було на ремонт віддати, залишився ковролін, чохли від лінійних масивів, а всі рейки, весь метал, алюміній так згорів, що аж поплавився… У нас же ще були сценічні конструкції, то вони так згоріли, що нічого не найшли…».

«В нас було два лінейних масива (акустична система, що складається з ряду зазвичай ідентичних гучномовних елементів, встановлених в лінії і підключених в фаз – ред.). Один коштує 108 тисяч євро, другий коштує 12 тисяч євро. Це ми взяли цей масив перед тим, як почалася пандемія, то чекали, щоб його відбити. Один раз ми з ним в місті відпрацювали і все…, - каже колега Інни. - Був екран, здоровий. 24 квадратних метри, згоріло – 15 квадратних метрів. Один квадратний метр коштує 1700 доларів. І це ми не рахуємо рейки до нього, капелярку. Також згоріло 70 приборів, один такий коштує 800 доларів. Ще під сценою згоріло, нове обладнання, навіть не розпаковане. Я не рахую мікрофони. Мікшерний пульт – 850 тисяч гривень. Це все збиралось 15-17 років, і все це знищено. Та зрозуміло, що на все це треба простіше дивитися, адже головне живі, здорові, тож заробиться».

Грантова підтримка від «Подільської громади»

За даними фонду, прийом заявок на участь у проєкті від Фонду громади «Подільська громада» тривав з 4 по 20 серпня 2022 року.

Відповідно до голосування незалежної конкурсної комісії 7 підприємств набрали найбільшу кількість балів і отримали фінансову допомогу в розмірі 60 тисяч гривень на відновлення власної справи.

Грантову підтримку отримали:

  • Широков Максим (ремонт та виготовлення ювелірних виробів),
  • Негур Інна (технічне забезпечення святкових заходів та концертів),
  • Скрипник Тетяна (ремонт та пошив одягу, військового атрибуту),
  • Зеленько Віталій (хімчистка і прання),
  • Чабан Надія (роздрібна торгівля взуттям),
  • Фрумкін Павло (комерційна діяльність у сфері фотопослуг),
  • Ткачук Олена (торгівля канцелярськими товарами, виготовлення сувенірної продукції).

Згідно з умовами проєкту підприєм(и)ці, які отримали грантові кошти, зобов’язуються перерахувати восени 2023 року на рахунок Фонду 5 тисяч гривень як благодійну пожертву. Ці кошти будуть витрачені на стипендіальну програму для молоді.

Проєкт «Працюємо далі» реалізується в межах проєкту «Екстрена підтримка фондів громад» у рамках Угоди між Фондом Ч.С. МОТТА та Громадською організацією «Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання».

Більше фото у слайдері:

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Більше фото