6 черв. 2023 12:07

Останнє оновлення  
6 черв. 2023 12:07

3 хвилини читання

Культура
0

403

0

Мініатюра Карлсруе, перший в світі автомобіль та колекція комах: нові експозиції у Вінницькому музеї моделей транспорту

Перший в світі автомобіль та колекція комах: нові експозиції у Вінницькому музеї моделей транспорту

Музей моделей транспорту у Вінниці радує відвідувачів новими незвичними експонатами.


Нещодавно для вінничан і гостей міста відкрилась виставка, що демонструє зменшену копію німецького міста-побратима Карлсруе. Тут є залізничний вокзал з підсвіткою та коліями, які плавно оминають гірські схили, мініатюрні містяни і фактурні будівлі. Виставку доповнюють оригінальні карти і листівки з Карлсруе, а також колекція автомобілів марки Mersedez-Benz.

«Місто-віяло – від центральної площі відходить 32 вулиці-промені. Ми їх купили на аукціонах на Ebay, як раз із транспортом, їхніми трамвайчиками старовинними», - розповідає директор музею Олександр Вдовиченко, який створював копію Карлсруе разом з приятелем-однодумцем. Унікальний експонат збирали частинами по всьому світу, на це пішло приблизно півроку: один трамвай купили в Німеччині, інший – у Франції, а третій – в Америці. Міні-Карлсруе на свої очі бачив мер німецького міста. «Ми його тут приймали, показали йому частинку місцевості. Він впізнав свій футбольний клуб, цей фунікулер…» Олександр Вдовиченко каже: експозиція ще буде поповнюватись. «Будем доставляти щось, ще, можливо, якісь фігурки людей, якісь машини. Будем дивитись, що підходить до Німеччини». Також мініатюру пасторального міста планують огородити захисним склом.


Також декілька днів тому для відвідувачів придбали нові мініатюри комах – шершнів, скорпіонів, різнобарвних жуків тощо. Вони приїхали до музею з Києва, асортимент постійно поповнюється. Назви деяких видів вказано на латині. «Особливо це цікаво дітям, - ділиться Олександр Вдовиченко, - можна як просто подивитись, так і купити їх».


Багато уваги привертає експозиція, яка ніби повертає в дитинство – вона присвячена знаменитій серії книжок та фільмів «Гаррі Поттер». Тематичні шахи, яйця драконів, чарівний поїзд і станція, літаючий автомобіль і, звичайно, сама монументальна споруда Гогвортсу, що складається з трьох частин.

«Ще будуть герої Гаррі Поттера, чекаєм на шляпу, яка буде розмовляти французькою та англійською мовами з нашими відвідувачами. Заодно ще діти будуть перекладати і вивчати мови», - пояснює директор музею.


Крім того, серед новинок опинилась і копія біговела, першого прототипу сучасного велосипеда. Мер Карлсруе подарував його українській делегації, а вона передала цінний експонат музею. Транспорт у далекому 1817 році винайшов уродженець Карлсруе Фрайгер фон Дрез. Також керівництво музею знайшло макет першого в світі автомобілю, який доповнив композицію. «Ми в Америці купили його, це перший «бенц». Карл Бенц (інженер та винахідник першого автомобілю, - ред.) жив у Карлсруе, тому це частина історії міста», - розповідає Олександр Вдовиченко.

Всі експонати чекають на своїх малих та дорослих відвідувачів з понеділка по неділю, з 12:00 до 20:00

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Більше фото