14 груд. 2022 17:01

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:28
Суспільство
0

117

0

Міністр освіти та науки України: На сьогодні Вінниччина фактично є лідером у формуванні безпечного середовища в закладах освіти

Міністр освіти та науки України: На сьогодні Вінниччина фактично є лідером у формуванні безпечного середовища в закладах освіти

Освітня галузь Вінницької області вимушена працювати в умовах воєнного стану, що суттєво змінило підходи до освітнього процесу з урахуванням безпекового компоненту. В цьому сьогодні особисто переконався міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет


Освітня галузь Вінницької області вимушена працювати в умовах воєнного стану, що суттєво змінило підходи до освітнього процесу з урахуванням безпекового компоненту. В цьому сьогодні особисто переконався міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет. В рамках робочого візиту урядовець взяв участь у нараді під головуванням очільника Вінницької обласної військової адміністрації, а також ознайомився з тим, як проходить навчальний процес в закладах освіти міста.

На початку наради, Сергій Шкарлет зазначив, що візит на Вінниччину, «не є інспекційним». «На Вінниччині дійсно є на що подивитись і чому повчитись. Вінницька область визначена як опорна. Це був і транзитний хаб, і розселення переміщених осіб, системна гуманітарна складова, це і ціла низка технологій, які використовувались. Ваш досвід потрібно розповсюдити на інші області. Тут є і досвід з дистанційного навчання і зі зменшення впливу ковіду, зі зменшення впливу війни на якість освіти. Тому, хочу подякувати начальнику ОВА Сергію Борзову за зразкову організацію роботи освітньої галузі Вінниччини, враховуючи інтереси внутрішньо переміщених осіб, дітей та вчителів з числа ВПО. Я чітко розумію, скільки було докладено зусиль по місту та області, щоб виконати цю роботу, в тому числі, й по облаштуванню укриттів. На сьогодні 80% закладів Вінниччини, які обладнанні укриттями – це велика цифра, ніж сьогодні в цілому по державі. По державі ми сьогодні маємо 69-70%, тоді як у вас в Вінниці та по області 80%, і ця цифра постійно збільшується», - підкреслив Сергій Шкарлет.

Міністр освіти і науки України особливо подякував керівництву області за ініціативу організації Пунктів Незламності в садочках і школах: «Іде зима, тож необхідно звернути увагу й на заклади профтехосвіти, коледжі, адже в університетах це зробити простіше. Освіта може і повинна бути важливим інструментом допомоги державі у виконанні тих завдань, які сьогодні ставить Президент»,- додав Сергій Шкарлет.

Також він зазначив, що п’ять потужних закладів вищої освіти, релокованих на Вінниччину, забезпечені необхідними умовами для навчання, що дає можливість студентам і курсантам навіть під час війни здобути освіту і вийти повноцінними фахівцями. «Ви також показуєте приклад, як можна налагодити навчання дітей у Польщі, коли вахтовим методом українські вчителі навчали евакуйованих дітей за нашою українською програмою. Це дуже цікавий досвід, адже ми собі ставимо за мету повернути цих дітей в Україну, разом з ними відбудовувати нашу державу», - повідомив урядовець.

В свою чергу начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов зазначив, що задля того, аби навчання дітей проходило в комфортних умовах, велику увагу керівництво міста та області спрямувало на заходи безпеки.

«Спільними зусиллями обласної військової адміністрації, органів місцевого самоврядування, Нацполіції та ДСНС ми працюємо над тим, що наші діти і молодь мали можливість навчатися, досліджувати, відкривати, творити під синьо-жовтим стягом в демократичній державі. З червня по вересень 2022 року, підтримавши ініціативу щодо повернення дітей до закладів освіти спільно з органами місцевого самоврядування, ми провели значну роботу щодо облаштування укриттів у закладах освіти», - зазначив очільник області.

Наразі, за інформацією Сергія Борзова, в усіх громадах регіону забезпечено функціонування освітніх закладів, як очно, так і за дистанційною і змішаною формами навчання.

Зокрема, як повідомив Вінницький міський голова Сергій Моргунов, для комфортного навчання, було придбано 65 генераторів, які встановлені в школах та дитячих садочках. У 30 школах Вінниці облаштовано Пункти Незламності. 14 з них можуть стати місцями для приготування їжі у випадку надзвичайних ситуацій.

Правоохоронцями і рятувальниками в школах регіону та міста на регулярній основі проводяться перевірки, навчання правовій грамотності учнів, а також заклади освіти постійно вивчають засоби та методи особистої безпеки за будь-якої ситуації.

Після наради міністр побував у міських закладах освіти. «Саме головне, що сьогодні освітній процес тут відбувається у безпечних умовах. На сьогодні Вінниччина є фактично лідером щодо формування безпечного середовища в освітніх закладах. Сьогодні майже 75% закладів освіти працюють в змішаному або очному форматі. Це означає, що діти мають соціалізацію, діти мають можливість при наявності укриттів під опікою професійних педагогів і офіцерів ДСНС та поліцейських, за потреби переходити в укриття та знаходитись у безпеці. Це все – велика командна робота, яку сьогодні під час воєнного стану ми були вимушені провести. Крім того, Вінниця та область є лідером по провадженню класів безпеки. Це системна робота Нацполіції, ДСНС і Міністерства освіти і науки. Це не від хорошого життя, а від того, що в нас такий сусід, який пішов на нашу землю і примусив нас від мирного життя перейти до такого воєнного стану і дякуючи ЗСУ ми можемо спокійно в декількох областях навчати дітей», - повідомив Сергій Шкарлет.

Довідково. Загалом більше 58 тисяч дітей з числа ВПО сьогодні перебувають на теренах Вінницької області.158 викладачів з числа ВПО працевлаштовані в закладах освіти у Вінницькій області. Крім того, 62 дитини з тимчасово окупованих територій мають можливість під'єднатисьдо українського освітнього процесу і навчатися за українськими стандартами, фізично перебуваючи на окупованих росією територіях України.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Більше фото