21 січ. 2023 11:01

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:13
Суспільство
0

127

0

Міносвіти представило модель вступу до вузів на основі НМТ у 2023 році

Міносвіти представило модель вступу до вузів на основі НМТ у 2023 році

Що змінилося


Міністерство освіти і науки України представило модель вступу до закладів вищої освіти на основі удосконаленого Національного мультипредметного тестування (НМТ).

Про це йдеться на сайті МОН.

НМТ складатиметься з двох обов’язкових предметів: української мови та математики, а також одного додаткового предмета за вибором вступника з переліку: історія України, іноземна (англійська, французька, німецька, іспанська) мова, фізика, хімія, біологія.

Тест буде складатися вступником протягом одного дня у форматі комп'ютерного тестування загальною тривалістю 180 хвилин.

Цього року новацією в складанні НМТ у порівнянні з попереднім роком є те, що раніше завдання тестів з математики, історії та української мови були з вибором однієї правильної відповіді та на встановлення відповідності. Цього року платформа буде доопрацьована і можливості з використання інших форматів завдань, які були притаманні саме системі ЗНО, будуть суттєво розширені.

До прикладу, в завданнях з історії України застосовуватиметься формат на встановлення хронологічної послідовності. Також буде запропоновано низку завдань на вибір кількох правильних відповідей із запропонованих.

Вступники одержать результати одразу, як тільки вони виконають усі завдання з того чи іншого предмета. Виходячи з аудиторії тимчасового екзаменаційного центру, кожен учасник буде знати свій результат у тестових балах.

Як і в минулому році, розроблять демонстраційний варіант тесту. Також у вступній кампанії 2023 року не планують використовувати середні бали раніше здобутих документів про освіту та сільський коефіцієнт.

Для вступу у цьому році замість результатів НМТ можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або ЗНО 2021/2020 років.

Для вступників на мистецькі та спортивні спеціальності необхідно додатково скласти творче чи спортивне завдання.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info