11 квіт. 2017 20:39

Останнє оновлення  
13 берез. 2023 11:39
Економіка
0

32

0

«Миронівський хлібопродукт» розвиватиме бізнес в селах на Вінниччині. Започаткували програму мікро-грантів для підприємців

«Миронівський хлібопродукт» розвиватиме бізнес в селах на Вінниччині. Започаткували програму мікро-грантів для підприємців

«Миронівський хлібопродукт» розвиватиме бізнес в селах на Вінниччині. Започаткували програму мікро-грантів для підприємців


 У Вінницькій області на території 5 районів стартував конкурс соціальних проектів «Село. Кроки до розвитку». ПАТ «Миронівський хлібопродукт» виділяє близько мільйона гривень на реалізацію бізнес-ідей в сільській місцевості. Розмір кожного мікрогранту стартує від 40 тисяч гривень. Меморандум про співпрацю в реалізації проекту, сьогодні, 11 квітня підписали голова правління ПАТ «Миронівський хлібопродукт» Юрій Косюк та голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій.

За словами голови правління ПАТ «Миронівський хлібопродукт», Юрія Косюка, їх компанія бачить великий потенціал в майбутньому розвитку села та сприятиме створенню умов для самозайнятості сільського населення.

«Ми тут зібрались, щоб говорити про інвестиції в людей та розвиток територій.

Є два варіанти допомогти людині. Перший – дати їй рибу, а другий – дати вудку і навчити ловити рибу. Ми зрозуміли, що весь час давали рибу, з кожним днем акумулюючи споживацькі настрої. Але потім побачили, що це не зовсім ефективно, тому два роки тому ми почали реалізацію проекту «Село. Кроки до розвитку» в Черкаській області. Коли ми пішли до людей в громади і почали слухати про їхні проблеми, то побачили, що люди жили тим, що держава їм щось винна, хтось їм щось не дає, тим що вони живуть погано, бо погана держава, поганий голова РДА, губернатор і президент... Ми це почули і запитали: якщо ви хочете жити краще, нащо вам ці всі люди, яких ви назвали. Ви маєте свою територію, землю, ви можете робити свій бізнес, можете робити бізнес разом з нами. Ми сказали, що ми можемо дати вам вудку і навчити ловити рибу.

Люди відчули підтримку, в них почали зникати споживацькі настрої, вони зрозуміли, що самі себе можуть змінювати, можуть змінювати своє село, вулицю, своє невелике місто», - розповідає про ідею конкурсу Юрій Косюк.

Голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій переконаний, що даний проект необхідний і є поштовхом до розвитку суспільства.

«Підписання Меморандуму  - це новий етап розвитку. Дуже важливо, що він стосується громадських ініціатив. Ми є свідками зародження громадянського суспільства. Але великою проблемою української реальності на сьогодні є відсутність інституційних змін України. Базова проблема – перебудовувати систему мислення та власної причетності до того як ми змінюємо територію, село та країну в цілому. Ми в максимальній мірі сприятимемо, щоб проект розпочався найближчим часом, щоб це була візитівка в процесі впровадження нових інноваційних проектів та створення нових робочих місць», - говорить В. Коровій.

Юрій Косюк переконаний, що розвиток країни починається «з низу», створення умов для самозайнятості населення є необхідним і МХП надаватиме таку підтримку.

«Ми свій успіх хочемо транслювати до громад, до малого підприємця, до людини, яка хоче почати бізнес. Ми його навчимо, дамо можливість робити бізнес, але на конкурентних умовах. Тільки такі кроки можуть змінити країну. Немає іншого шляху. Лише коли ми, кожен біля себе, пофарбує свою огороду,  засіє зелену траву, біля своєї хати, ми матимемо гарну вулицю. Матимемо гарне місто. Ми прийшли разом з адміністрацією і спілкою підприємців Вінниччини зробити цей проект. Ми будемо робити свою територію успішною.

Ви бачили як Ладижинська птахофабрика змінила бізнес-ландшафт області. Цей проект буде більш потужніший, він мінятиме людську ментальність. Він змінюватиме сприйняття людей, як їм жити, куди їм рухатись», - зазначив голова правління ПАТ «Миронівський хлібопродукт».

Голова спілки підприємців «Стіна» Олександр Печалін зазначає, що підтримка великого бізнесу це європейська практика.

«Спілка підприємців, яку я представляю, реалізувала декілька проектів по наданню грантів для здійснення підприємницької діяльності. Ми працювали зі швейцарцями, американцями, німцями, але це перший випадок, коли ми почали працювати з українською компанією. Дуже приємно, що український бізнес починає виконувати європейську директиву, де закладений принцип: «спочатку думай про мале». Європейці давно зрозуміли, що шлях до заможного суспільства – це підтримка малого бізнесу», - говорить Олександр Печалін. 

 

Конкурс «Село. Кроки до розвитку» спрямований на стимулювання соціальної активності у сільських громадах та має на меті підтримку кращих бізнес-ініціатив громадян, зокрема у розвитку соціально-економічного, культурного та туристичного потенціалу краю. Проект буде реалізований селах Бершадського, Гайсинського, Тростянецького, Тульчинського та Немирівського районів Вінницької області, у ньому можуть взяти участь бізнес-проекти, підготовлені безпосередньо сільськими жителями або некомерційними організаціями.

Вінниця.info