20 берез. 2023 14:54

Останнє оновлення  
30 квіт. 2023 18:05
Суспільство
0

160

0

Молодий офіцер-прикордонник з Вінниччини: «Мирне майбутнє обов’язково настане, адже за це ми і боремося»

Молодий офіцер-прикордонник з Вінниччини: «Мирне майбутнє обов’язково настане, адже за це ми і боремося»

Артур служив у Сумському, а потім в Могилів-Подільському загонах, виконував завдання на Донеччині


Артур виріс в сім’ї офіцерів на Вінниччині. Його батько та мати понад 20 років проходили службу в рядах поліцейських. А він вирішив стати офіцером-прикордонником та захищати державні рубежі.

Історію молодого офіцера опублікували на сайті Державної прикордонної служби України.

Хлопець родом з Вінниччини. У 2016 році Артур почав навчатися в Національній академії Держприкордонслужби ім. Б. Хмельницького. Після випуску, вже з офіцерськими погонами, проходить службу в Сумському, а потім в Могилів-Подільському загонах.

Коли російські окупанти повномасштабно вдерлися в Україну, офіцер-прикордонник з позивним «Зам», ні хвилини не вагаючись, у складі зведеного прикордонного загону вибуває для виконання завдань в одну з «гарячих» точок на Донеччину.

Побачене там – повністю знищені окупантами, буквально стерті з лиця землі міста і села, воєнні злочини, звірства, вчинені російськими загарбниками – надзвичайно вразило прикордонника.

«Я навіть уявити собі не міг, що люди можуть таке зробити. Якими потрібно бути, щоб знищити все живе», - каже Артур.

«Зам» брав активну участь в обороні Бахмута.

«Обороняючи Бахмут, ми щодня потрапляли під обстріли. Окупанти гатили з усього, що в них було на озброєнні – артилерії, авіації, танків, градів, ураганів, мінометів тощо. Складалась така думка, що рашисти просто стріляють, аби стріляти – без розбору та прицілювання, руйнуючи цивільну інфраструктуру, багатоповерхівки, приватні будинки, магазини, вбиваючи мирних жителів», - згадує «Зам».

Найважчим для прикордонника були втрати побратимів.

«Це дуже важко, це неможливо забути. Є їхні речі, є фото з ними, а вони, на жаль, вже не повернуться ніколи», - каже він.

Зараз офіцер проходить службу у Білгород-Дністровському прикордонному загоні. Він мріє створити сім’ю, мати дітей, які б народились у вільній, незалежній країні та гордо носили звання українця, а війна завершилася Перемогою і залишилась в минулому, як болючий спогад.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото - Держприкордонслужби