4 серп. 2023 19:06

Останнє оновлення  
7 серп. 2023 17:35

2 хвилини читання

Події
0

2184

0

Митрополит з Вінниччини Іонафан: «Я сподіваюсь, що суд не піде на сдєлку со своєй совєстью и полностью оправдаєт меня»

Митрополит з Вінниччини Іонафан: «Я сподіваюсь, що суд не піде на сдєлку со своєй совєстью и полностью оправдаєт меня»

Митрополит Іонафан не визнав себе винним у суді


Сьогодні, 4 серпня 2023 року, відбулись судові дебати по справі митрополита Тульчинського Іонафана (в миру Анатолія Івановича Єлецьких – ред.), якого обвинувачують по чотирьом статтям Кримінального кодексу України: ст.436-2, ст.109, ст110, ст.161 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників). Про це повідомляє кореспондент Вінниця.info.

Під час дебатів відбулась заміна у складі звинувачення, в засіданні приймав участь прокурор Вінницької обласної прокуратури Воздух.

«Вина по справі Анатолія Івановича Єлецьких у вчинені інкримінованих злочинів повністю доведена матеріалами кримінального провадження. Вони знайшли своє об’єктивне підтвердження під час судового розгляду», - зазначив прокурор.

В свою чергу захисники Іонафана, а це троє адвокатів - Сергій Рибак, Євгеній Чорний та Ігор Чудовський у своїх промовах заперечили це, посилаючись на порушення процедури під час збору доказів, неточні формулювання, адреси, відсутність свідків та постраждалих.

«Підозра, зміни до підозри, обвинувальний акт затверджено прокурором Віктором Мазуренком без належних повноважень більш ніж достатньо для того, щоб повністю закрити провадження у справі. Тому що Анатолій Єлецьких не має статусу ні підозрюваного, ні обвинуваченого і відповідно підсудного. Тому що, якщо особа не є обвинуваченим по ньому не можна скеровувати обвинувальний акт до суду, це ж очевидно. Дуже вдячний прокурору сьогодні за ще одне оголошення обвинувального акту, я щиро сподівався що щось зміниться в його промові. Хотів би звернути увагу суду на наступне – прокурор затвердивши обвинувальний акт а також оголосивши його в формі судових дебатів, тобто представниками прокуратури спотворюються не тільки норми КПК але й норми кримінального кодексу України… Що стосується формулювання обвинувачення Єлецьких Анатолія Івановича… не закінчений замах на розповсюдження матеріалів. Як це виглядає зовні – незакінчений замах? Це щось між приготуванням і замахаом? Якась середня ланка? Я не розумію цього формулювання обвинувачення. … Особа вирішила змінити конституційний лад, замахнулась на це, взяла якийсь матеріал, потім не пройшовши півдороги, вставши з крісла, знову сіла в нього і відмовилась від вчинення своїх злочинних намірів. Я бачу це так», - заявив захисник Чорний.

В свою чергу виступив на свій захист і сам обвинувачений митрополит Іонафан. Зокрема, він ще раз заявив, що не винен.

«Я не визнаю себе винним і ніякого відношення до цього не маю. Я тільки скажу одне, вибачаюсь, російською мовою написав: я сподіваюсь, що суд не піде на сдєлку со своєй совєстью и полностью оправдаєт меня в свете не опровержимих фактических доказательств моєй невиновности».

Крім того, Іонафан заявив що не існує доказів його протиукраїнської діяльності, адже він любить Україну.

«А що свідчить про те, що я люблю Україну? Я вже казав. Це моя творча праця. Мої вірші про любов до України. Я переклав літургію – службу на українську мову, ще тоді, коли про це навіть ніхто і не думав. Де ж тут моя ненависть до України? Де ж та ідеологія і ненависть? Ну це просто придумки. Це фантазії хворої людини, прости Господи. А ось мої реальні праці. Я підписував рішення архієрейського собору і помісного прохання, де було засуджено війну на сході України і жорсткості. Чому не має всебічного розгляду цієї справи? Я перепрошую, прокурор, Ви помиляєтесь», - заявив Іонафан.

Наступне засідання призначили на 7 серпня.

Нагадаємо, 12 жовтня 2022 року СБУ викрила батюшку на Вінниччині, який пропагував «руський мір». Керівник СБУ Василь Малюк повідомляв, що священик - одногрупник Кирила і тримав зв’язок з російським фсб. Йшлось саме про митрополита Іонафана. Наприкінці жовтня після оголошення про підозру Іонафану, в Тульчинській єпархії повідомили, що митрополит пішов на операцію на серці.

У листопаді минулого року слідчі СБУ встановили, що очільник єпархії підготував пропагандистські листівки, в яких виправдовував збройну агресію рф і тимчасову окупацію східних та південних районів України.

«Крім того, у своїх «агітках» він закликав до захоплення державної влади і порушення меж кордону нашої країни. Надруковані серійним накладом прокремлівські матеріали зберігав у підсобних приміщеннях церкви. В подальшому планував організувати їх роздачу місцевим жителям через канцелярію єпархії. Ініційована СБУ незалежна експертиза підтвердила наявність незаконної діяльності проти державної безпеки України», - зазначалось в повідомленні Служби безпеки.

Сам Анатолій Єлецьких своєї вини під час слухань не визнавав. Спілкуючись з кореспондентом Вінниця.infoранішевін сказав: «Звинувачують мене в тому, що я самий великий злодій проти України».

 

Вінниця.info

v1

Митрополит з Вінниччини Іонафан не визнав себе винним у суді

Більше фото