17 листоп. 2023 09:30

Останнє оновлення  
17 листоп. 2023 09:30
Здоров‎’‎я
0

383

0

На базі психоневрологічної лікарні ім. Ющенка допомогу дітям буде надавати мультидисциплінарна команда

На базі психоневрологічної лікарні ім. Ющенка допомогу дітям буде надавати мультидисциплінарна команда

Представники ВООЗ в Україні зустрілися з медиками мультидисциплінарних команд Вінницької обласної клінічної психоневрологічної лікарні імені Ющенка. Про це повідомили у лікарні.


Саме дві такі мобільні мультидисциплінарні бригади успішно працюють на базі лікарні. Тепер починає роботу і третя - дитяча бригада.

Доктор Ярно Хабіхт - представник Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні разом зі своїми колегами поцікавилися досвідом та відгуками  про роботу бригад. Адже саме завдяки ініціативі ВООЗ такі психіатричні мультидисциплінарні бригади почали працювати в Україні.

Директор обласної клінічної психоневрологічної лікарні ім.акад. О.І. Ющенка Софія Кучерук подякувала доктору Ярно Хабіхт не лише за таку потрібну ініціативу, але й за підтримку:

«Саме завдяки Всесвітній організації охорони здоров'я наші колеги пройшли навчання, зуміли облаштувати свої кабінети для роботи бригади. Перші місяці, поки формувалася клієнтська база, ми ще не отримували фінансування з НСЗУ за послуги. Саме на цьому початковому етапі нам була дуже цінною підтримка ВООЗ», - подякувала Софія Кучерук.


Лікарі психіатри, психологи, медичні сестри поділилися досвідом роботи. Відмітили, що завдяки двом командам вдалося зменшити критичні стани клієнтів, а отже навантаження на стаціонарні відділення.

«Наші клієнти відчули турботу та необхідну увагу, відчули себе потрібними соціуму. Багато з них повернулися на навчання, зайняті у волонтерстві, працевлаштовуються. Поступово змінюється ставлення до таких людей і це важливо», - зауважила лікар-психіатр другої мультидисциплінарної команди Тетяна Тімофєєва.

Між тим лікар-психіатр Дмитро Котков зауважив, що в першій мультидисциплінарній бригаді понад 50 клієнтів. Але запит на такі послуги зростає і він з колегами поступово зможуть працювати з усіма охочими.

Представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт подякував за роботу командам. І запевнив, що підтримка ВООЗ буде ще більшою. Зокрема, це і навчання третьої дитячої мультидисциплінарної команди. А ще анонсував нове авто від ВООЗ для кращої мобільності команд.

Вінниця.info, фото лікарні