2 січ. 2018 15:22

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 14:14
Суспільство
0

71

0

На кордоні Вінниччини працює нова система контролю: в росіян та інших іноземців сканують відбитки пальців

На кордоні Вінниччини працює нова система контролю: в росіян та інших іноземців сканують відбитки пальців

 На кордоні Вінниччини працює нова система контролю: в росіян та інших іноземців сканують відбитки пальців


1 січня нова система біометричного контролю іноземців та осіб без громадянства стартувала у Могилів-Подільському  прикордонному загоні. Наявні технічні засоби дозволяють зчитувати виготовлені за міжнародними стандартами ІКАО закордонні паспорти, в тому числі з вбудованим чіпом, ІD-картки та водійські посвідчення. Також здійснювати збір відбитків пальців громадян, які перетинають державний кордон, та порівнювати їх з інформацією, що знаходиться в паспортних документах.

Про це повідомляє прес-служба відділу прикордонного контролю штабу прикордонного загону.

На сьогодні усі міжнародні та міждержавні пункти пропуску на ділянці Могилів-Подільського прикордонного загону обладнані відповідними засобами для зчитування інформації з біометричних документів та для збору відбитків пальців. Дане нововведення забезпечує більш високу гарантію того, що до України не потраплятимуть сумнівні елементи з країн Азії, Близького Сходу, в тому числі й з Російської Федерації. Обов’язкова фіксація біометричних даних застосовується у відповідності до визначеного Міністерством закордонних справ переліку 70 країн (у т.ч. РФ), віднесених до категорії ризику.

З початком роботи системи біометричного контролю інспектори прикордонної служби Могилів-Подільського загону здійснили відбір біометричних даних (відбитків пальців) майже у двох десятків іноземців, перевіривши також їх за базами Інтерполу.  Зчитування інформації відбувається за допомогою рідерів. Крім того, через міжвідомчу інформаційно-телекомунікаційну систему «Аркан» дана інформація надходить до Національної системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства Державної міграційної служби. У разі, якщо особа повторно перетинає кордон, здійснюватиметься процес ідентифікації особи. При цьому інспектор побачить чи надавала людина свої біометричні дані та здійснюватиме їх перевірку. У разі не співпадіння даних, особу буде направлено на додатковий контроль для з’ясування обставин. 

Варто зазначити, що відповідно до вимог Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» визначено категорії іноземців та осіб без громадянства, які звільняються від фіксації біометричних даних. Це насамперед глави держав і урядів зарубіжних країн, члени парламентських та урядових делегацій, особи до 18-річного віку, круїзні туристи, члени екіпажів транспортних засобів, дипломатичний персонал, посадові особи міжнародних організацій.  

Вiнниця.info