15 черв. 2023 13:21

Останнє оновлення  
15 черв. 2023 13:21

5 хвилин читання

Суспільство
0

696

0

На ринках Вінниччині посилили контроль за торгівлею рибою

На ринках Вінниччині посилили контроль за торгівлею рибою

На Привокзальному ринку у Вінниці життя вирує. Купа покупців в пошуках потрібних продуктів, і продавців, які нахвалюють та рекламують свої товари. Між процесом купівлі-продажу люди обговорюють наслідки підриву Каховської ГЕС, розповсюдження хвороб та можливу небезпеку від рибної продукції. Кореспондент Вінниця.info вирішив дізнатися, як перевіряють рибу на Вінниччині і як убезпечити себе  вінничанам від неякісного товару, у начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Григорія Сидорука.


«Я підписав доручення щодо посилення контролю за торгівлею рибою, зокрема, сушеною рибою. Це означає, що фахівці ретельно контролюють, щоб до нас не потрапила риба з тих регіонів, які постраждали від розливу Каховського водосховища, - пояснює Григорій Павлович. -

Слід зазначити, що контроль за всією продукцією, якою торгують на ринку, здійснюється фахівцями постійно. Для цього там є служби, які працюють щоденно, від самого ранку до кінця робочого дня ринків».

Хвороб, про які сьогодні кажуть вінничани, обговорюючи наслідки паводка на Херсонщині, станом на сьогодні в області – не виявлено.

«Це просто розмови на базарі, люди лякають один одного. Хтось прочитав, хтось щось почув. Я думаю, що вони просто прочитали, що в місцях постраждалих від розливу водосховища створені і працюють лабораторії, через це виникли побоювання. На сьогодні в нас не фіксуються захворювання чи риба, які б мали походження з тих регіонів. Ці питання тримаються на постійному контролі», - пояснює фахівець.

Також Григорій Сидорук дав поради вінничанам, які хочуть купувати рибу на базарі.

«Купувати продукцію слід тільки на офіційних ринках. Якщо є якісь підозри, потрібно звертатися до лабораторії ветсанекспертизи, щодо безпеки риби, яка продається на ринку. Фахівці зможуть надати консультацію, щодо безпечності та якості риби, якою торгують на цьому ринку», - повідомив він.

Нагадаємо, як вчора повідомило Міністерство охорони здоров’я України, на постраждалих територіях через підрив Каховської ГЕС (а саме: Миколаївщині, Херсонщині та Дніпропетровщині) відкрито інфекційні хаби, які забезпечені швидкими тестами для діагностики холери.

Як відомо, вночі 6 червня окупанти підірвали Каховську ГЕС.

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом підриву дамби Каховської ГЕС.

Вінниця.info, фото ілюстративна