24 трав. 2016 10:49

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 14:41
Суспільство
0

66

0

На Вінниччині 113 невиліковно хворих на туберкульоз. Медики розповіли, чому важко побороти хворобу

На Вінниччині 113 невиліковно хворих на туберкульоз. Медики розповіли, чому важко побороти хворобу

 Причина захворюваності на туберкульоз 


 У Вінницькій області налічується 113 паліативних пацієнтів із захворюванням на туберкульоз.

Про це повідомила заступник головного лікаря Вінницького обласного протитуберкульозного диспансеру Ніна Гунчак.

«На Вінниччині достатньо високий показних резистентних форм туберкульозу, для яких важко підібрати потрібний набір, а їх потрібно приймати 5- 6 препаратів. Високий відсоток резистентних форм, в 2014 році вони складали до 31% до всього контингенту пацієнтів. На сьогоднішній день цей показник не є меншим. Серед резистентних є такі, що не піддаються лікуванню, це паліативні хворі, які не можуть бути вилікувані. Таких 25 – 29% серед мультирезистентних.

У Вінницькій області на сьогодні є 113 паліативних пацієнтів (невиліковно хворих на туберкульоз - ред..), з них до 30% перебувають вдома», - розповіла заступник головного лікаря Вінницького обласного протитуберкульозного диспансеру Ніна Гунчак.

Медичну допомогу паліативним хворим надають в Козятинській лікарні, яка розрахована на 30 ліжок, вони повністю зайняті.

За словами медиків, туберкульоз став стійким до медпрепаратів, через те що люди часто о використовували при лікуванні антибіотики без призначення лікаря та безконтрольно.

«За 60 років антибіотикотерапії ми фактично знищили чутливість до антибіотиків. Є антибіотики «групи резерву», які доступні в аптеці і люди несвідомо, неправильно діючи призначають собі препарати «групи резерву». Коли постає питання про боротьбу з чутливістю і пошук використання резерву, то з’ясовується, що резерв уже хтось, якимось чином використав. А ще причинами є неправильне лікування, самостійне припинення лікування туберкульозу, генетичні зміни. Так в цілому ми маємо ті проблеми, з якими борються фтізіатри», - розповів директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш.

За словами медиків, захворюваність на туберкульоз не стільки через соціальний стан населення, як через те що дане захворювання – інфекційного характеру. І боротьбу з туберкульозом потрібно проводити через епідеміологічний контроль.

ВИННИЦА.info