31 берез. 2017 12:53

Останнє оновлення  
20 берез. 2023 13:31
Суспільство
0

80

0

На Вінниччині сільський винахідник сам створив еко-дім та має гелікоптер власного виробництва

На Вінниччині сільський винахідник сам створив еко-дім та має гелікоптер власного виробництва

 На Вінниччині сільський винахідник сам створив еко-дім та гелікоптер власного виробництва


 За 45 років життя, Анатолій Стафійчук з села Бронниця Могилів-Подільського району у власному гаражі розробив чимало інновацій. Завдяки своїй наполегливості та майстерності, власноруч переоснастив два будинки на альтернативні види живлення, гелікоптер, електромопед. І це лише невеликий перелік. Анатолій розповідає, що вдалося йому це все, бо ніколи не лінився та мав натхнення на цікаві для нього розробки. Він спить лише по кілька годин на добу. Щоранку по буднях, поспішає на роботу до «Укртелекому», де працює інженером. Повертаючись додому має ще доглядати чимале господарство. Тому час на винаходи залишає на пізній вечір. Як йому вдається встигати кругом, чоловік розповів кореспонденту Вінниця.info.

«Що стосується енергетичної незалежності, то все почалося з вітряка. Змайстрував його з підручних матеріалів. Він спочатку був слабенький. Але з часом набув більшої міцності. Він у мене тепер в резерві. У будь-який момент я можу його запустити. Вітряк здатен живити електрикою мою оселю», - розповідає Анатолій.

У 2006 році чоловік вирішив встановити сонячні батареї, які б обігрівали помешкання та гріли воду. Сонячні батареї чоловік виготовив власноруч. Батареї обійшлись йому уп’ятеро дешевше, ніж готові заводські аналоги.

«З інтернету взяв креслення. Там безліч конструкцій. Потрібно підбирати те, що хочеться зробити. Зробив металевий короб. Звичайне скло на силікон. Зібрав. Знизу підклав фанеру, утеплювач, гофрований метал, який пофарбований у чорний матовий колір. Матеріали купував через інтернет та в магазинах», - пригадує винахідник.

З тих пір сонячні колектори майстер періодично удосконалює.

«По сьогоднішній день тільки скло замінював, по своїй, на той момент, необізнаності. Фактично, ніхто вам не напише, що скло може лопнути. Ніде. Ставити необхідно склопакети для вікон. Вони правильно обпиляні. І не мають ніде скалок. А звичайне, я різав сам. Якщо є де мікротріщина, вона тягне за собою подальше руйнування. Тепер, 100-літровий бойлер, завдяки енергії сонця нашій родині економить 150 - 200 кіловат за місяць, якщо інтенсивно користуватися. Ми цим користуємося з квітня по жовтень. Бойлер має подвійний контур, там знаходиться антифриз. Є діжка з обмінником . За день дозволяє нагріти у середньому 100 літрів води до 50 градусів. Вистачає помитися, помити посуд, приготувати їжу», - пояснює.

Анатолій демонструє і повітряний сонячний колектор на виготовлення якого витратив близько 1000 гривень.

«Система нагріву повітря така. Спрацьовує, коли температура на склі досягає 40-ка градусів. Вмикається. Потім повітря з кімнати потрапляє через трубу до вентилятору. У середині створена система, яка керує нагрівом. І назад подає його у дім. Прокачує. Забезпечує одну кімнату взимку. Піднімає на кілька градусів тепла. Працює без проблем 11 років. Лише необхідно раз на рік протерти середину колектора від вологи, яка утворюється під час експлуатації. Аби не було плісняви та грибка», - розповідає пан Анатолій.

Винахідник зауважує, такі колектори можна робити нині задарма.

 

«Багато, де замінюють вікна. Їх і можна використовувати. Звичайно, якщо за це братися та не лінитися. Бо багато людей приходять, дивляться, планують, а потім нічого не роблять», - каже чоловік.

Окрім енергії сонця, селянин взимку опалює два будинки дровами. Для цього встановив заводський котел. У поєднанні з його розробками, родина суттєво заощаджує.

«Коли у село проводили газ, ми були єдині, хто відмовився. Принципово. Я казав, ми перейдемо на альтернативне. Сусіди не розуміли, що я роблю. Для чого? Та коли у нас стало тепліше та у багато разів дешевше. Коли влітку отримували гарячу воду даром. Вони придивилися. О! Круто! У нас за всю зиму на опалення йде 2-3 тисячі гривень. За які опалюємо два будинки. Можете уявити, скільки б вони нам коштували, якби ми палили газом. За місяць використовували б тисячу кубів», - підраховує.

У Анатолія не лише еко-дім. Майстер із звичайного старого скутера зробив електро-мопед, який не забруднює повітря та заощаджує кошти.

«Рік тому ця вся система мені обійшлася у сім тисяч гривень, разом з мопедом. При умові, що я зробив все сам. Сто кілометрів обходиться 60-80 копійок. Якщо відштовхуватися від звичайних тарифів, за які сплачують централізовано. Тому, не враховуючи вартість переоснащення, я їжджу безкоштовно. Коли їду по трасі, у мене споживання йде 1,5 вати. Батарея має 4. Фари поставив також економічні. мопед себе окупає за один рік. А кататися на ньому можна три роки, при умові заміни акумуляторів. Заряджаю його дуже просто - відкриваю багажник, беру шнур, вмикаю в розетку. Однієї зарядки вистачає на 70 кілометрів», - перераховує.

 Близько 20 років тому Анатолій розпочав розробляти своїми силами власний гелікоптер.

«Завжди мріяв літати. Тому і зробив», - посміхається.

Про те, як йому це вдалося, більш детальніше у відео:

У планах Анатолія ще чимало розробок. З ними він пообіцяв поділитися з читачами Вінниця.info.

Вінниця.info

title