13 листоп. 2022 12:18

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:44
Суспільство
0

73

0

На Вінниччині громада відправила сотні окопних свічок для українського війська

На Вінниччині громада відправила сотні окопних свічок для українського війська

Громада Гопчиці виготовила та передала на фронт кілька сотень окопних свічок для Збройних Сил України.


Громада Гопчиці виготовила та передала на фронт кілька сотень окопних свічок для Збройних Сил України. Згуртованість місцевих мешканців дала можливість виготовити та передати для бійців ЗСУ дві партії окопних свічок, кожна з яких в середньому має вагу 300 грамів і горить орієнтовно 5-6 годин. Окопні свічки можна використовувати і як освітлення, і як компактне та портативне джерело обігріву та розігрівання їжі.

Про це повідомляє Гопчинська громада.

Частину матеріалу для виготовлення свічок було придбано за кошти земляка Ігоря Гнатюка, ще частину зібрала громада села. Також гопчицькі пасічники надали бджолиний віск, а настоятель Гопчицького храму Кузьми й Дем’яна та місцеві мешканці принесли недопалки свічок, які додавали до горючої суміші, а також жестяні банки, які використали для основи свічки.

«Наша громада з перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну бере активну участь у протистоянні ворогу — хлопці та чоловіки воюють на передовій з російськими окупантами, громада самоорганізувалась і забезпечувала патрулювання села в перші місяці повномасштабної війни. Будинок культури Гопчиці став місцем самоорганізації громади. Тут ми організували тренінги місцевих мешканців з домедичної допомоги, які провела Ольга Рава, а також тактичної підготовки для хлопців з територіальної оборони, які провів Анатолій Коваленко. Наша громада разом із переселенцями готували маскувальні сітки. Зараз ми працюємо над виготовленням окопних свічок. Наші діти і Гопчицька школа стали центром збору продуктів харчування для українського війська. Саме так — спільно, скоординовано та кожен на своєму місці — всі українці зможуть подолати російських окупантів, здобути перемогу та принести мир і спокій на нашу землю», – наголошує староста села Роман Прилуцький.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info