13 верес. 2022 12:24

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 14:12
Суспільство
0

69

0

На Вінниччині іллінецькі лісівники розпочали осінню посадку лісу. Планують посадити 30 тисяч дерев

На Вінниччині іллінецькі лісівники розпочали осінню посадку лісу. Планують посадити 30 тисяч дерев

Іллінецькі лісівники на Вінниччині стартували з осінньою посадкою лісу.


Щороку у держлісгоспах Вінниччини на виконання програми Президента України «Зелена країна» проходить акція «Створюємо ліси разом!». Восени 2021 року та весною 2022 року в рамках цієї акції лісівниками області висаджено майже 6 мільйонів штук дерев. Наразі осінню посадку лісу-2022 розпочали в ДП «Іллінецький лісгосп».

Про це повідомляє пресслужба Вінницького ОУЛМГ.

За даними пресслужби, відбулося садіння лісу в Іллінецькому лісництві (лісничий Макальондра О.М.). Учасники посадки після інструктажу розпочали висаджувати сіянці дуба звичайного із закритою кореневою системою. Такий садивний матеріал вирощують у новій сучасній теплиці Іллінецького лісництва кілька років поспіль. Сіянці із ЗКС дають змогу створювати лісові культури впродовж усієї теплої частини року, адже коріння під час посадки не травмується.

Дана ділянка має площу 2,9 га. Загалом на ній будуть створені лісові культури дуба звичайного та горіха чорного. Цю породу лісівники Вінниччини активно вводять у склад лісових насаджень. Дуб звичайний – традиційна та основна лісотвірна порода подільських дібров. А горіх чорний – інтродукована порода, яка у наших ґрунтово-кліматичних умовах має гарні показники приросту, посухо- та морозостійкості. Горіх чорний має деревину, втричі ціннішу за дубову, а також практично не пошкоджуються шкідниками та хворобами. Тому такі насадження мають гарну перспективу стати у майбутньому високопродуктивними лісовими насадженнями, якими користуватимуться уже наші нащадки.

«Загалом під час осінньої посадки у лісництвах Іллінецького держлісгоспу буде створено 5 га насаджень, посаджено 30 тис. шт. майбутніх дерев, - наголошує директор лісгоспу Андрій Романович. - На усіх ділянках перед посадкою проводиться традиційна підготовка ґрунту. Адже якісна підготовка ґрунту під майбутні насадження – одна з умов гарної приживлюваності та хорошого приросту сіянців».

Лісівники практикують поліпшену механізовану технологію підготовки грунту шляхом його розгортання і нагортання (розвал і взвал) тракторами МТЗ-82 в агрегатах з КЛБ-1,7. Такі вдосконалення у процесі підготовки грунту для створення лісових культур дають змогу ефективно розпушити грунт та створити «гребінь» родючого грунту, в який потім і висаджується сіянець.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото пресслужби Вінницького ОУЛМГ