21 верес. 2022 16:35

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 14:08
Суспільство
0

52

0

На Вінниччині лебідь, шукаючи порятунку, прийшов до людей

На Вінниччині лебідь, шукаючи порятунку, прийшов до людей

У птаха було поранене крило


На Вінниччині у селі Гурівці до приватного обійстя прийшов лебідь. У птаха було поранене крило. Його знесиленого і ледь живого знайшла господиня Анастасія Марчук. Жінка відразу забрала пернатого в стайню. Вона самотужки, як вміє і знає, обробила йому рану, і дала їсти.

«Сьогодні, на світанку я вийшла на вулицю, бо загавкали собаки. І побачила лебедя. Він був недалеко від собаки. Летіти не міг, на один бік падав. Слабкий, сірий, ще не встиг вбратися у біле пір’я. Забрала до хліва. Бачу в нього поранене крило. Я його промила і залила зеленкою. Але не знаю, що з ним робити. Випустити - не виживе. А мені жаль його. Бо ж зима йде. Хотіла знайти когось, щоб забрали, хто може їх утримувати і правильно годувати. Сама годувати не знаю чим. Рибу, молюски. Цього не маю. Всипала зерна і води поклала біля нього. А далі не знаю, що робити», - бідкається Анастасія Марчук.

Кореспондент Вінниця.info розпитав орнітолога, як слід годувати дикого птаха.

«Потрібно спробувати досягти такого результату, аби лебідь чим швидше одужав і потрапив у своє природнє середовище. Лебеді - це представники гусеподібних. Їхній раціон складають рослинні корми. Чим вдома годують свійських гусей, тим можна годувати й лебедів. Інше питання, чи птах погодиться їсти цю їжу. Адже в природі вони поїдають зелені частини рослин, в основному - насіння цих рослин. Можна часто побачити, як лебідь плаває на мілководі і опускає голову постійно під воду. Він дістає рослини, а не рибу. Проте разом з рослинами потрапляють частинки дрібних ракоподібних. Але основна їх раціону - рослинна їжа і в зимовий період також. Це зоопланктон чи фітопланктон. Якщо є комбікорм для свійських птахів, його теж можна сміливо давати лебедю», - пояснює викладач кафедри біології Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Олександр Матвійчук.

Господиня подівається птаха заберуть волонтери, які нададуть необхідну допомогу і він зможе повернутися до своєї лебединої родини.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info