18 лют. 2022 14:02

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 15:49
Суспільство
0

171

0

На Вінниччині майстриня-самоучка створює авторські роботи з бетону та прикрашає ними сільський парк та музей. Фото

На Вінниччині майстриня-самоучка створює авторські роботи з бетону та прикрашає ними сільський парк та музей. Фото

"Я гортала всілякі цікаві сторінки, й випадково натрапила на відео, де роблять гарні фігури для двору. Захотілося щось зробити щось для онучки..."


Качка-човен, яблунька-хатка та сільський пейзаж на стіні, і це все з бетону. Такими авторськими роботами прикрашає рідну Демидівку Тростянецької громади на Вінниччині її жителька Людмила Кульчинська. Ще два роки тому звичайна селянка, які й малювати не вміла, зацікавилась саморобними виробами з будівельної суміші. А сьогодні вражає своїм креативом сусідів та гостей населеного пункту. Про те, чому взялась за непритаманну для панянок справу, та хто їй допомагає, Людмила Іванівна Вінниця.info розповіла особисто.

«Коли у мене з’явилась онучка Катруся, провели до нас додому інтернет. Я гортала всілякі цікаві сторінки, й випадково натрапила на відео, де роблять гарні фігури для двору. Захотілося щось зробити щось для онучки. Тому, спробувала створити грибочок. А далі… Далі сусідка Свєта й каже, що гарні роботи, такими можна й наш сільський парк прикрасити. Кілька років тому наші жителі його почали відроджувати, почистили, посадили дерева. Ми знайшли порозуміння із нашим тодішнім сільським керівництвом. Мені для роботи закупили матеріал. Так і почалась робота для нашої громади», - пригадує вона.

З часом майстерність пані Людмили удосконалювалась. Після простих фігур почала створювати складніші роботи. У парку вже з’явились качка-човен, яблунька-хатка та сільській пейзаж на стіні.

«У нашому музеї почали робити ремонт. Й колектив каже, що от на цій стіні було б гарно зробити пейзаж-барельєф, як зі шпаклівки. Ми визначились по малюнку, що має бути зображено на ньому. Під інтер’єр краще всього підходила сільська хата у вечірньому освітленні. Так і з’явилась від мазанки стежка до криниці, поряд могутнє дерево, а позаду тин із соняхами», - посміхається Людмила Іванівна.

Також роботи сільської майстрині з’явились у парку Тростянця. А найближчим часом вона приступить до ще одного настінного малюнку у сільській світлиці.

«З колективом вирішимо, що саме там буде. А загалом, я толком не малюю і ніколи не малювала. Якщо роблю фігури, то допомагає мені робити каркас чоловік. Він, до речі, також нічим подібним раніше не займався», - зауважує жінка.

Місцеві жителі роботами сусідки майстрині-самоучки пишаються та запрошують на відпочинок до Демидівки. Там, до слова, живе 80-річний незрячий селянин самостійно веде господарство та пече хліб. А люди облаштували громадську теплицю де вирощують цілий рік зелень на стіл та вазони для вулиці.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото з Демидівської громади.