7 верес. 2022 14:26

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 14:15
Здоров‎’‎я
0

53

0

На Вінниччині медичні мобільні бригади у партнерстві з італійським Червоним Хрестом надають допомогу людям у найвіддаленіших селах

На Вінниччині медичні мобільні бригади у партнерстві з італійським Червоним Хрестом надають допомогу людям у найвіддаленіших селах

Їх пацієнти – це люди похилого віку


На початку липня у Департаменті охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА підписали Меморандум про співпрацю із Вінницькою обласною організацією Товариства Червоного Хреста України. В рамках якого на Вінниччині у партнерстві з італійським Червоним Хрестом, створено мобільні медичні бригади. Вони працюють у найвіддаленіших селах. Перші три бригади уже їздять по громадах і надають допомогу, ще формують сім.

Про це повідомляє департамент охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА.

«Медична бригада складається із лікаря, медсестри та водія. Вони вислуховують скарги пацієнта, проводять первинний огляд, роблять УЗД-дослідження, швидкі тести на визначення рівень цукру в крові та гепатит. Від партнерів з Італії отримали ліки, і за призначенням лікарям видаємо їх пацієнтам безкоштовно. Незабаром у нас буде ще ЕКГ, тому зможемо досліджувати ще більш комплексно. Результати досліджень передаємо сімейним лікарям, а вони уже за потреби формують направлення до вузьких спеціалістів. Наші бригади – це фактично допомога первинній ланці», - відзначив медичний координатор Програми мобільних медичних бригад Червоного хреста у Вінницькій області Андрій Блажко.

В одній із таких бригад працює лікар та медсестра переселенці. Сімейний лікар Олександр Маврін, раніше працював у дитячій лікарні міста Бахмут лікарем-анестезіологом.

«Я дуже люблю свою професію, тому долучився до мобільних бригад у Вінницькій області. Наші пацієнти – це люди похилого віку. Багато із них мають уже хронічні захворювання, якщо виявляємо щось нове, рекомендуємо звернутися до свого сімейного лікаря для подальшого лікування. Найчастіше до нас звертаються із серцево-судинними захворюваннями», - каже Олександр Маврін.

А медична сестра Лариса Семенуха - переселенка з Миколаєва. Жінка розповідає, що хоче бути корисною поки живе у Вінницькій області. Останні 22 роки вона працювала медсестрою у Миколаєві на одному із підприємств.

«Ми живемо тут тимчасово, і мені важливо бути корисною. Тому від початку я співпрацювала як волонтер з Червоних Хрестом у Вінницькій області, а тепер їздимо і допомагаємо людям. До нас йдуть із задоволенням, і розповідають не тільки про свої проблеми зі здоров’ям, а й про своє життя загалом. Для них психологічна підтримка теж дуже важлива», - додала пані Лариса.

«Графіки виїздів мобільних бригад ми погоджуємо та інформуємо про це громади. Це підсилення для нашої первинки, адже у зв’язку із великою кількість ВПО навантаження на них збільшилося. Тому, таким чином ми наближаємо медичну допомогу у найвіддаленіших громадах нашої області», - відзначила заступниця директорки департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА Тетяна Бондаренко.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото - департаменту охорони здоров’я